سیستم هوشمند اتوماسیون خانگی با نرم‌افزار فوق‌العاده + ویدیومترجم: محسن کریمی (تحریریه زومیت)
سیستم‌های اتوماسیون خانگی خیلی جالب هستند اما در اکثر موارد این سیستم‌ها دارای اَپ‌های کاربرپسند و مفید نیستند. به تازگی یک شرکت نروژی سیتم جدیدی از این نوع را به نام Future Home معرفی کرده است. در ادامه می‌توانید با این سیستم اتوماسیون خانگی آشنا شوید. با آرل همراه باشید.

شاید جالب‌ترین نکته در مورد این محصول طراحی زیبای آن باشد. اسمارت هاب این محصول به قیمت 99 دلار عرضه می‌شود و برای خرید کیت ویلای آن باید 15000 دلار بپردازید. با استفاده از این ابزار شمامی‌توانید تمام وسایل هوشمند خود را کنترل کنید. لامپ‌ها، دمای خانه، پرده‌ها و حتی لوازم خانگی از طریق Future Home کنترل می‌شوند. از نظر مصرف انرژی و البته مسائل مربوط به ایمنی Future Home واقعا وسیله‌ی به درد بخوری است.

همچنین Future Home دارای اَپ کاربردی و زیبا برای اندروید و iOS است ولی متاسفانه هنوز نرم‌افزار ویندوزفون آن ارائه نشده است. اما این شرکت قول ارائه یک نرم‌فزار تحت وب را در آینده نزدیک برای ویندوزفون داده است.اریک استاک‌لند مدیر عامل این شرکت نروژی در مورد این موضوع می‌گوید:
نرم‌افزار اَندروید و iOS برای محصول ما وجود دارد ولی برای کاربران دسکتاپ و ویندوزفون یک نرم‌افزار تحت وب فوق‌العاده ارائه خواهد شد. ما این نرم‌افزار را به زودی به ویندوز استور اضافه می‌کنیم.
نرم‌افزار Future Home به زیبایی طراحی شده و شما می‌توانید تقریبا همه چیز را بوسیله آن کنترل نمایید. همچنین یک دمو نیز وجود دارد که از طریق آن شما می‌توانید به کنترل یک اداره از طریق مرورگر خود بپردازید.
این نرم‌افزار همچنین یک حالت گرافیکی خوب نیز دارد که در محیط دسکتاپ و تبلت‌ها به راحتی می‌توان به کنترل خانه‌های بزرگ با وسایل زیاد و سنسورهای مختلف پرداخت. همچنین این شرکت اعلام کرده است که از ابتدای سال 2015 یک پروژه بزرگتر را آغاز خواهد کرد که دارای مناطق کلیدی خواهد بود به این مفهوم که به محض قرار گرفتن یک نفر در یک قسمت از خانه چندین کار بطور همزمان برای او انجام خواهد شد.


این اتوماسیون خانگی به همراه کنترل مرکزی هوشمند، دوشاخه‌ی هوشمند، تماس مغناطیسی، سنسور دما، فعال کننده و سوئیچ ارائه می‌شود.

همچنین به هیچ وجه نیازی به خرید باتری برای بکار اندازی این وسایل نیست، این شرکت در این مورد می‌گوید:
تمامی این قطعات انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند بنابراین دیگر نیازی به استفاده از باتری نیست. برای مثال، وقتی شما کلید یک لامپ را می‎فشارید، این کلید انرژی جنبشی مورد نیاز برای ارسال سیگنال به لامپ‌ها را فراهم می‌کند. سنسورهای دما نیز از انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند تا دمای هوای اتاق را نشان دهند البته برای اتاق‌ها و فضاهایی که منبع نوری ندارند، مدل‌های دارای باتری از این محصول موجود است.

در ادامه می‌توانید ویدیوی تبلیغاتی معرفی این محصول را تماشا کنید:
نظر شما معمار عزیز درباره ی بکارگیری تکنولوژی در ساختمان و هوشمندسازی ساختمان چیست؟ ایده های خود را به اشتراک و بحث بگذارید.

تحریریه معماری آرل
مترجم: محسن کریمی (تحریریه زومیت)
منیع: زومیت، gdgtarena

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-2024.html