مقایسه طراحی تی شرت های هوشمند کانادایی و آمریکایی

مترجم: مهرداد نجیب زاده
چرا مارکوس گیرون، تنیسور معروف در تنیس اوپن امریکا تی‌شرت هوشمند کمپانی رالف لورن را بر تن کرد؟
این سؤالی است که شاید شما هم با دیدن این تصویر از خود بپرسید اما واقعیت این است که دنیای ما هرروز هوشمندتر از روی قبل شده و آنچه تنیسور معروف بر تن کرده مجموعه‌ای از حسگرهای کمپانی کانادایی Omsignal است که از طریق بلوتوث به آیفون و سیستم‌عامل آی‌او‌اس شما متصل شده و گزارشی کامل از فعالیت‌های بدنی و سلامت جسم شمارا ارائه می‌دهد.

کنترل ضربان قلب و تناسب‌اندام دو تعریف اساسی برای حسگرهای تعبیه‌شده داخل تی‌شرت است و زمانی که در حال حرکت بوده و یا ساکن می‌شوید گزارش را به‌صورت آنلاین روی گوشی همراه شما ارسال می‌کند.شاید در وهله اول تی‌شرت تنگ به نظر برسد اما دیوید لورن مدیر ارشد در کمپانی رالف لورن می‌گوید حسگرها باید به بدن نزدیک باشند تا بااتصال به اندام‌ها بتوانند گزارش واقعی‌تری را عرضه کنند. وی دقت و صحت آمار حسگرها و زیبایی ظاهری تی‌شرت را برای کمپانی خود چالش بزرگی دانست که در حال حل شدن است و تأکید کرد که با یافتن راه‌حل‌های جدید برای نصب حسگرها می‌توان زیبایی بهترین را برای نسل بعدی به ارمغان آورد.

این در حالی است که شرکت آمریکایی آتوس (Athos) هم طرحی جدید از لباس های هوشمند خود را ارائه کرده است. طرح شرکت آتوس نه تنها کنترل کامل اعضا و اندام ها را نمایش داده، بلکه یک آنالیز کامل از نقاطی که دچار آسیب و یا درد میباشند،نمایش می دهد. همچنین جنس پارچه ای که این شرکت به کار برده از پوست در برابر اشعه UV محافظت کرده و به نسبت کمپانی کانادایی راحت تر به نظر می رسد.منبع: designboom.com & engadget.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1955.html