طرح گروه معماری بیگ از باغ وحش آفریقایی در دانمارک

مترجم: مهرداد نجیب زاده

معمار: گروه معماری BIG
موقعیت پروژه: Givskud,Denmark
متراژ بنا: 1200000 متر مربع
سال اتمام پروژه: 2019

گروه معماری BIG طرح بلندپروازانه از یک باغ وحش در منطقه Givskud دانمارک را منتشر کرده است. این پروژه فرصت های زیادی را اعم از طراحی یک مکان تفریحی و پژوهشی را در یک فضای باز برای گروه معماری بیگ به ارمغان آورده است.این طرح جهت ارتباط بهتر و نزدیک تر بین محیط زیست و بازدیدکنندگان می باشد.در طول دو سال گذشته شرکت معماری بیگ تلاش کرده تا تعاریف روزنامه ها از بزرگ ترین و پیشرفته ترین باغ وحش و پارک طبیعی را به خوبی ارائه کند.بنا به گفته های مدیر باغ وحش Givskud، گروه معماری بیگ رویکرد تازه ای از ادغام طبیعت و عناصر معماری ارائه کرده است.

 
طراحان این پروژه تلاش کردند تا ساختمان و عتصر مرکزی را به خوبی با توپوگرافی و چشم اندازها پنهان کنند تا محیط طبیعی بیشتر به چشم آید.بازدیدکنندگان پس از ورود به باغ وحش در یک محوطه مربع شکل بزرگ قرار میگیرند، و با بالا رفتن از ساختمان پشم انداز وسیعی از این پارک را مشاهده می کنند.بازدیدکنندگان به وسیله این عنصر مرکزی می توانند به عرصه ها و بخش های مختلف این باغ وحش دست پیدا کنند. نزدیک بخ 4 کیلومتر مسیر جهت گردش در سرتاسر این پروژه تعبیه شده است.
 
 
به منظور ایجاد یک تجربه همه جانبه در رمحیط طبیعی، مسئولان پارک حیوانات وحشی را در محیط به صورت آزاد و بدون پارتیشن و قفس قرار دادند.گردش در این محیط به وسیله مسیر هایی چون دوچرخه سواری، پیاده، ماشین و قایق صورت میگیرد. عناصر به کار رفته در محیط به وسیله المان هایی پوشش داده شده تا حیوانات و انسان ها در تداخل نباشند. فنتظار می رود فاز اول این پروژه در سال 2019 در پنجاهمین سالگرد افتتاح این پارک به پایان برسد.


منبع: big.dk,Archdaily.com,designboom.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1883.html