دیافراگم آرل: تصاویری تماشایی که ضربان قلب‌تان را افزایش خواهند داداگر از لبه یک صخره یا یک آسمانخراش بلند به پایین بنگرید ترسی عمیق حس خواهید کرد که رفته رفته در عمق وجودتان شکل می‌گیرد، به دنبال آن ضربان قلب افزایش یافته و نفس به شماره می‌افتد. در این مطلب نیز قصد داریم به نوعی چنین وحشتی را در وجودتان بیدار کنیم. اگر مایل به تجربه چنین ترسی هستید با هفته نامه ی دیافراگم آرل همراه شوید.
عشق به ارتفاع عالی است البته اگر شما یک جستجوگر هیجان بوده و یا وضعیت کاری‌تان ایجاب می‌کند در ارتفاعات مشغول به کار باشید. بعضی از مردم فائق آمدن بر چنین ترسی را مایه افتخار و غرور خود می‌دانند. اما همانگونه که شاید شما هم مطلع باشید، بسیاری از دانشمندان و محققین تأکید دارند ترس از ارتفاع یک خصیصه و ویژگی سودمند است. البته می‌بایست توجه داشت این امر سوای بلندی هراسی یا "acrophobia" است که یک ترس عمیق و غیر منطقی از ارتفاع را شامل می‌شود. شاهد این قضیه هم آزمایشی است که روی کودکان زیر هفت سال انجام شد. در طول این آزمایش قرار بود آنها از روی یک شکاف که با شیشه پوشیده شده و به نوعی تداعی کننده دره یا لبه یک صخره بود عبور کرده تا به مادران خود برسند. آن دسته از کودکان که به حدی از ادراک رسیده بودند تمایل چندانی به این کار از خود نشان ندادند، در حالی که کودکان کم سن و سال‌تر بی هیچ هراسی از روی شیشه عبور می‌کردند.

در ادامه شاهد تصاویری خواهید بود که اگر چه منشأ گرفته از تجربیات شخصی شما نیست ولی قطعاً حتی تصور حاضر بودن در چنین لحظاتی به خودی خود هولناک و دلهره آور است.حداقل اینکه ترس از ارتفاع سبب می‌شود انسان با احتیاط بیشتری گام برداشته و یکسره خود را در معرض خطر قرار ندهد.

برای بزرگنمایی بر روی تصاویر کلیک کنید.


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1791.html