خودروی سوپراسپرت سبک وزن رضوانی موتورزمترجم:مهرداد نجیب زاده
خودروسازان و طراحان صنعتی به تازگی عضو جدیدی را در خانواده خودروهای سوپراسپرت پذیرا شدند. شرکت خصوصی رضوانی (Rezvani Motors) هیولای کوچک اما قدرتمند خود را ارائه کرده است. گروه DDM مسئول طراحی این مدل بخصوص می باشد که سابقاً مدل فوق العاده و مفهومی آریل اتم (Ariel Atom) را طراحی کرده است. فردیس رضوانی، مدیر و سرمایه گذار شرکت رضوانی موتورز می باشد که توانسته با اولین مدل زیبا و کوچک خود، نظر عموم و طرفداران خودرو را به خو جب کند. وی با ابتکار و خلاقیت خود این ماشین را در دو آپشن 300 و 500 اسب بخار عرضه کرده است. این کمپانی در کالیفرنیا واقع شده است و قصد دارد تا چند وقت دیگر از محصول خود رونمایی کند. . فردیس همانند پدرش که یک خلبان جنگنده بود، عاشق هواپیماها مخصوصاً جنگنده F-4 است. بنابراین جای تعجب نیست که خودروی او نیز شباهت زیادی با جنگنده‌ها داشته باشد.

طراحی این خودرو بر عهده سادیخف، طراح آذربایجانی است که پیش از این خودروهای کانسپت آستون مارتین DBC و فراری Xerzi را طراحی کرده است. رضوانی موتورز نام این خودرو را Beast یا حیوان وحشی گذارده است. این خودرو با بدنه فیبر کربنی زیبا، چراغ‌های باریک و کشیده و طراحی تهاجمی و خشمگین خود می‌تواند جلب توجه زیادی کند. سقف خودرو باز است و شیشه جلو را نیز می‌توان جدا کرد تا نهایت تماس با طبیعت و باد را تجربه نمود. چرخهای 19 اینچی آلیاژی، شکافهای عمیق و تند و تیز روی بدنه و صندلی‌های فرو رفته در مجموع حس رانندگی بدون فاصله با جاده را منتقل می‌کنند که می‌تواند برای عشاق رانندگی، هیجان انگیز باشد.

این خودرو که بجای نام حیوان باید نام جنگنده را بر آن نهاد، اکنون در دو نسخه 99 هزار دلاری و 125 هزار دلاری فروخته می‌شود که البته این قیمت برای مدل‌های اولیه است و سپس قیمت‌ها به 119 هزار و 139 هزار دلار افزایش می‌یابند. صاحبان آریل اتم هم می‌توانند با پرداخت 49 هزار دلار، خودروی خود را به این مدل ارتقا دهند.


ت
تحریریه معماری آرل
منبع: beautifullife.info & www.rezvanimotors.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1675.html