معماری و طراحی داخلی خانه ی Kooyong House در ملبورن استرالیا
معماری و معماری داخلی این ساختمان مسکونی، توسط Matt Gibson Architecture در ملبورن استرالیا انجام شده و در واقع بازسازی شده ی یک خانه ی قدیمی است. در نهایت ساختمانی متشکل از دو حجم L مانند بر فراز یکدیگر شکل گرفته است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. با آرل همراه باشید.
ابتدای امر ساکنین اصلا راضی به ایجاد هیچگونه تغییری در این ساختمان نبودند اما با پیشنهاد کارشناسان و مشورت متخصصین امر تصمیم به انجام تغییراتی در ساختمان گرفته شد. طرح نهایی بر این اساس، دو حجم L مانند است که یکی طبقه ی اول ساختمان . دیگری طبقه ی دوم ساختمان می باشد.
استخر در محوطه ی بیرونی قرار گرفته است و طبقه ی اول عمدتا به عنوان نشیمن و طبقه ی دوم نیز دارای چندین اطاق خوب بزرگ است. طبقه ی اول، توسط یک راه پله ی مدور به طبقه ی دوم متصل می شود و این راه پله به یک راهرو در طبقه ی دوم ختم می شود که این راهرو محور اصلی طبقه ی دوم نیز محسوب می گردد.
برای نمای بیرونی این ساختمان از Hardwood استفاده شده است که هم در برابر آب مقاوم است و هم حس و حال چوب و حس گرما و زندگی را القا می کند. در لایه ی زیرین این نمای چوبی شکل، شیشه های بزرگی قرار گرفته است که ویوی فوق العاده ای برای داخل و مخصوصا طبقه ی دوم فراهم می آورد. به طور کل، طراحی داخلی طبقات اول و دوم بصورت مینیمال و بدور از شلوغی های طراحی کلاسیک است. می توان گفت فضای داخلی از معماری مدرن بهره می برد و زنگ های رایج در این محیط سفید و سیاه و طوسی و در برخی نقاط به رنگ چوب می باشد.منبع : CONTEMPORIST
تحریریه معماری آرل

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1484.html