آموزش عکاسی از کودکان

 

نکات آموزشی عکاسی از کودکان :

 


اگر چه تماس چشمی در عکس های پرتره مرسوم از بزرگسالان معمولا اهمیت زیادی دارد، اما چندان ضروری نیست هنگام عکاسی از کودکان در این خصوص سخت گیر باشید. زیرا واکنش های خودانگیخته و لحظه ای بچه ها نه تنها بسیار واقعی تر هستند، بلکه ثبت آنها بسیار راحت تر هم خواهد بود.

 


بچه های کوچک واقعا نمی دانند دوربین چیست. پس تمام فرآیند عکاسی را تبدیل به یک بازی کنید تا آنها با شما همکاری بیشتری داشته و همراه شوند. در غیر این صورت شما فقط یک جعبه پلاستیکی جلوی صورت تان نگه داشته اید که ممکن است برای شان ترسناک هم باشد.

 


هنگام عکسبرداری از فاصله بسیار نزدیک، هیچ گاه از فلش استفاده نکنید. این کار نه تنها باعث ایجاد سایه های تند روی سوژه و اطراف آن می شود، بلکه می تواند برای چشمان کودک مضر بوده و او را وحشت زده هم کند. به جای فلش، از حساسیت بالاتر دوربین استفاده کنید تا بتوانید مدت زمان نوردهی را کوتاه نگه دارید. یا اینکه محیط اطراف را روشن تر کنید، این کار انعکاس های قرنیه ای جالبی را ایجاد می کند.

 


استفاده از زوم بالا به شما اجازه می دهد بدون قرار گرفتن سر راه بازی بچه ها، از آنها عکس بگیرید. اما از برش عکس در ویرایش های پس از عکاسی هیچ واهمه ای نداشته باشید. شاید بتوانید نمود بیشتری به حالت های چهره بدهید.

 


هنگامی که والدین هم درگیر موضوع باشند، می بینید که بچه های کوچکتر بسیار شادتر هستند و به شکل راحت تر و طبیعی با عکاسی برخورد می کنند. این کودک با نشستن در آغوش مادر، به دلیل احساس امنیت، در حضور دوربین واکنش بسیار خوبی دارد.

 


اگر هر تلاش دیگری ناموفق بود، صبر کنید تا آنها به خواب بروند. نوزادان زمان بسیار زیادی از زندگی شان را در خواب می گذرانند، و این موقعیت عالی برای عکاسی از آنها است. سعی کنید در این حالت همراه با کودک برخی از وسایل و لباس هایش را هم در قاب عکس تان بگنجانید، چیزی مانند یک دستکش کوچک بدون انگشت.

منبع : معماری آرل ، نارنجی ، http://reviews.cnet.co.uk


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1338.html