آیا آئودی کوآترو و نانوک به زودی به مرحله‌ی تولید می‌رسند؟

تحریریه معماری آرل

آئودی در تلاش است برای تقویت سهم خود در حوزه‌ی خودروهای گران‌قیمت، خودروهای در صف انتظار خود را گسترش دهد. بر طبق گفته‌ی آندره کونسبروک، مدیر آئودی در انگلستان، بزودی شاهد حضور یک سری از خودروهای رده بالا بر پایه‌ی مدل های مفهومیِ تازه اجرا شده‌‌ای مانند آئودی کوآترو و نانوک خواهیم بود.درحالی که هیچکدام از آنها به طور رسمی برای تولید تایید نشده‌اند، کونسبروک اظهار داشته‌است که هردوی آنها قابلیت مورد نیاز برای تولید را دارند. او همچنین گفته‌است که برای پی بردن به اینکه «آیا تولید آنها صرفه‌ی تجاری و اقتصادی خواهد داشت یا خیر؟» از مشتریان بالقوه‌ برای امتحان و ارزیابی این دو مدل مفهومی دعوت به عمل آمده بود.
کونسبروک می‌گوید:
هر مدل مفهومی که ما نمایش می‌دهیم قابلیت و احتمال تولید دارد و این دو خودرو نیز مستثنی نیستند. من آینده‌ای را می‌بینم که در آن هدف ما عرضه‌ی خودروهای متفاوت و نوآورانه مانند این دو مدل برای آنهایی که آرزوی داشتن چنین خودروهایی را دارند، خواهد بود.
اگر این دو مدل مفهومی به مرحله‌ی تولید برسند، قیمت بسیار بالایی خواهند داشت.

آئودی نانوک

آئودی نانوک در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت ۲۰۱۳ دنیا را شگفت زده کرد. با طراحیِ الهام گرفته شده از پارکور ۲۰۱۴، نانوک قطعا چیزی است که مانند آن را کمتر از آئودی خواهید دید.

نانوک از یک موتور جدید ۵ لیتری V10 که ۵۴۴ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد، نیرو می‌گیرد. ماکزیمم سرعت این خودرو ۳۰۴ کیلومتر در ساعت است و سرعت آن از صفر کیلومتر در ساعت ظرف ۳.۸ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.


تحریریه معماری آرل
منبع : زومیت و TOPSPEED
مترجم : سپهر یاسمنی


لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1114.html