توسعه مجدد برج های KRRISHتحریریه معماری آرل
طرح این سه برج بلند، برای شهر کلومبو، پایتخت سریلانکا در نظر گرفته شده و یک عنصر بازسازی مجدد برای این شهر به حساب می آید. این طرح پیشنهادی توسط معمار فرانسوی، ادوارد فرانکو خاق شده است، و به در ادامه اجرای این طرح، نزدیک به 450000 متر مربع ، برای گسترش این سایت و تکوین تاریخچه این منطقه در نظر گرفته شده است. در پایه این برج، ساختمان تاریخی مستعمره بریتانیا واقع شده که در ادغام با ورودی این مرکز تجاری، توانسته این مجموعه و خیابان اصلی را توسعه ببخشد.

 
در پشت ساختمان مستعمره که به وسیله آجر قرمز تزئین شده، نمای برج تا ارتفاع 10 طبقه به وسیله گیاهان سبز مزین شده است.دو پل ارتباطی در بخش های مرتفع ساختمان، توانسته ارتباط کاربری و بصری را بین این برج ها برقرار کند. هر کدام از این پل های ارتباطی، به عنوان یک طبقه معماری به وجود آمده، و صرفاً به عنوان یک پل ارتباطی معمولی طراحی نشده، مانند برج پتروناس در کوالالامپور که یک پل ارتباطی ساده سرفاً این دو برج را به هم متصل کرده است.
 

 
در پل اول، یک ویوی زیبا از بندر این شهر قابل مشاهده است و فضاهایی مانند: استخر، ناهار خوری و باغ در ارتفاع 300 متری در این برج خلق شده است. پل دوم در ارتفاع 400 متری و نقطه اوج هتل واقع شده، و مرکز تناسب اندام و جکوزی تعبیه شده است و یک ویوی زیبا از سواحل و اقیانوس را به نمایش می گزارد. چند سالن سینما در فضاهایی وسیع و در چند طبقه برای عموم در نظر گرفته شده، و همچنین تعبیه پارکینگ اتوماتیک، از دیگر امکانات لوکس این مجموعه به شمار می رود.
 

تحریریه معماری آرل

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1032.html