نگاهی به هنر مفهومی یک طراح خلاق در مورد آینده جستجوهای اینترنتی


تحریریه معماری آرل
مک فونامیزو (Mac Funamizu) یک هنرمند برجسته ژاپنی است، که با خلاقیت ذهنی خود، آینده جستجوهای اینترنتی را برای ما به تصویر کشیده. او یک صفحه ساده و شفاف را متصور شده که همه اطلاعات مرتبط با آن چه به دنبالش هستیم را در اختیارمان قرار می دهد.
این باره گفته:
به عنوان یک طراح، من به هیچ وجه نمی توانم تابلوهای بی ریخت و نامتناسب خیابان ها را تحمل کنم. آنها تنها ذهن ما را از آن چه واقعاً به دنبالش هستیم، منحرف می کنند. بنابراین، من به این فکر افتادم تا راهی پیدا کنم که بخش های غیر ضروری محیط اطراف کم رنگ شود، تا چیزهای مهم تر، بهتر به چشم بیاید... این فکر اولیه، تبدیل به یک صفحه شیشه ای شفاف شد که در آن چیزهای نامطلوب و غیر ضروری کم رنگ می شوند. شاید این کار به کمک نمایشگر یک تلفن معمولی هم ممکن بود، اما من ترجیح می دهم مردم به دنیای واقعی نگاه کنند، نه به یک نمایشگر کوچک.
این طرح مفهومی با نام لوکینگ گلس (Looking Glass)، در سال ۲۰۰۹ موفق به کسب جایزه ای در زمینه طراحی گردید.
دستگاه لوکینگ گلس، به صفحه لمسی، دوربین، اسکنر، وای-فای، گوگل مپس یا گوگل ارث مجهز خواهد بود. تصور کنید که با نگاه کردن به یک ساختمان از طریق این صفحه شیشه ای، نتایج جستجوی تصویری گوگل در ارتباط با آن ساختمان برای شما نمایش داده شود.

از این دستگاه می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد یک ساختمان، خودرو یا حتی یک حشره استفاده کنید.

به کمک این دستگاه خواهید توانست پلان طبقات یک ساختمان را مشاهده کنید.

از آن جایی که این دستگاه به اسکنر مجهز است، می توانید از آن برای پیدا کردن معانی لغات استفاده کنید.

توسط اپلیکیشن جهت یابی این دستگاه می توانید در محیط های داخلی، نظیر ساختمان های اداری، بیمارستان ها و فرودگاه ها، مسیر خود را به آسانی پیدا کنید.

اپلیکیشنی را تصور کنید که کتاب ها را به صورت خودکار و همزمان ترجمه می کند.

به کمک این دستگاه می توانید از میان انبوهی از کلمات یک کتاب واقعی، کلمه مورد نظر خود را بیابید. توسط این دستگاه، Ctrl+F دیگر تنها به دنیای کامپیوترها تعلق نخواهد داشت، و از این به بعد می توان با آن دنیای واقعی را هم جستجو کرد.

این دستگاه اپلیکیشن هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا به کمک آن دنیایی را کشف کنید که در حالت عادی قادر به دیدنش نیستید.

لوکینگ گلس به شما امکان می دهد که اطلاعات مربوط به مواد غذایی را به صورت آنی مشاهده کنید.

آیا تا به حال هنگام تماشای یک منظره، دوست داشته اید که آن صحنه را آن طور که مثلاً ۱۰ سال قبل بوده، مشاهده کنید؟

به کمک لوکینگ گلس می توانید داده های موجود در تبلت یا تلفن خود را در این دستگاه به صورت سه بعدی مشاهده کنید.

توسط این دستگاه و یک اپلیکیشن اختصاصی، خرید در فروشگاه ها و مقایسه محصولات آسان تر خواهد شد.

کسانی که از مشکل شنوایی رنج می برند، می توانند به جای شنیدن صحبت ها، آن ها را در قالب جملاتی بر روی دستگاه خود ببینند. این ویژگی بر روی گوگل گلس هم بسیار جذاب خواهد بود.


تحریریه معمار آرل

 

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-1007.html