۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶نویسنده: مریم اصلانی(تحریریه زومیت)
مارینا کانو (Marina Cano)، عکاسی حرفه‌ای و با استعداد در زمینه‌ی عکاسی حیات وحش است. این خانم خلاق تا کنون موفق به ثبت تصاویری مبهوت کننده از جانوران در قلمرو طبیعی‌شان شده است. در ادامه همراه با شما به تماشای تعدادی از این تصاویر دیدنی می‌نشینیم.


نویسنده: مریم اصلانی
برخلاف تصوری که از تمدن بشری داریم، جلوه‌هایش آنقدرها هم محکم و با دوام نیست. چه بسا در بسیاری از موارد، به دور از توجهات و مراقبت‌های پیوسته انسان، طبیعت در همان مسیری که میلیون‌ها سال است در آن قدم برداشته، به راه خود ادامه داده و تمدن بشر را به چالش می‌طلبد. نبردی که در این گونه مواقع اغلب به نفع لطافت طبیعت به پایان می‌رسد. در ادامه منتخبی از تصاویری را که گویای این واقعیت هستند برای شما انتخاب کرده‌ایم. با آرل همراه باشید.


منبع: گجت نیوز
رصدخانه‌ی سلطنتی گرینویچ هر سال مسابقه‌ی بین‌المللی عکاسی نجومی برگزار می‌کند. شرکت‌کنندگان، عکاسان آماتور و حرفه‌ای، می‌توانند عکس‌‌های‌شان را در بخش‌های گوناگون این رقابت برای رصدخانه بفرستند. نهایتاً در هر بخش نفرات نخست و و دوم و در کل یک نفر به عنوان برنده‌ی اصلی اعلام می‌شود. امسال برنده‌ی نخست بخش «زمین و فضا»، جیمز ووداِند (James Woodend) از میان هزاران نفر شرکت‌کننده،‌ برنده‌ی اصلی این مسابقه اعلام شد. در ادامه تصاویر منتخب در هر بخش را مشاهده می کنید.با گجت نیوز همراه باشید.


نویسنده: مریم علی محمدی (گجت نیوز)

فرصت قدم زدن در جاده و مسیرهای زیبا را از دست ندهید.می توان رد پای حضور جاده ها و مسیرها را در ادبیات، آثار هنری و موسیقی احساس کرد. هر عکسی توانایی جلب توجه بیننده را ندارد مگر عکس هایی نظیر این مسیر و جاده های زیبا که در ادامه برایتان چند مورد را نمایش داده ایم. این عکس ها به صورت ماهرانه ای بر تصور انسان اثر می گذرند و می توانند باعث حس ماجراجویی و یا ارامش انسان شوند. هیچ چیز مانند یک پیاده روی در مسیری زیبا که تا بالای سرتان هست نیست.منبع: لنرک
ماکسیمم محدوده‌ی دیافراگم چقدر است؟ این پرسش را معمولا از عکاسان تازه کاری می‌شنویم که قصد خرید لنز جدیدی را دارند و یا می‌خواهند درک بهتری از عمق میدان داشته باشند. در این مطلب لنزک می‌خواهیم ماکسیمم محدوده‌ی دیافراگم را تعریف کنیم، بفهمیم چه لنزی وایدتر است و هر کدام چه نتیجه‌ای را بر عکس شما به همراه خواهد داشت.


نویسنده: مریم اصلانی
مهم نیست بشر تا چه اندازه تحت تأثیر فشارهای خرد کننده‌ی عصبی یا استرس‌های کشنده قرار می‌گیرد، طبیعت همواره با آغوشی باز پذیرای انسان ناسپاس است. طبیعت از سر مهر، خطاهای ما را نادیده گرفته و به روح خسته‌مان آرامش می‌بخشد. در این مطلب نگاهی داریم به کوچکی انسان در برابر دنیای پیرامونش، در این سفر آرامش بخش ما را همراهی کنید.
مترجم: مهرداد نجیب زاده
جاده اقیانوس اطلس نروژ در تاریخ 7 ژوئیه 1989 افتتاح شد وبه عنوان یک مسیر گردشگری، توریست های زیادی را به خود جذب کرد. در سال 2005 بخشی از جاده مورد تغییرات طراحی و معماری قرار گرفت. این جاده نزدیک به 8.3 کیلومتر می باشد که فاصله چند شهر ( از شهر کریستانسون تا مولد) متصل به هم می باشد. از ویژگی های بارز این جاده می توان به یکسره بودن ن اشاره کرد.این جاده از چندین جزیره و دریاچه میگذرد که به وسیله پل های سازه ای زیبا به هم متصل شده است.مدیریت و کنترل توریست نروژ با تعبیه مکان هایی برای استراحت،تفریح و استفاده از مناظر استثنایی این مسیر، امکانات زیادی را فراهم کرده است.
مترجم: مهرداد نجیب زاده
در این خبر گروه معماری آرل چندین عکس مفهومی با عنوان جاذبه و تناقض را به نمایش گذاشته است. در این عکس ها ویژگی تناقض پرش،سقوط، و تعلیق عموم در نظر گرفته شده است. البته خصوصیت این عکس ها با لحنی سورئال به نمایش درآمده است. در حالی که زیبایی این عکس ها، بخصوص با موضوع پرسوناي وصف ناپذیر است، اما نمیتوان از غیرواقعی بودن آنها گذشت.ا خصوصیات ویژه این عکس ها، هماهنگی و دقت ساخت افراد با محیط و اجسام کنار آنها می باشد. به عنوان مثال در یک عکس یک فرد به صورتی وارونه قرار گرفته و سنگ ها در کنار او در هوا معلق مانده اند.نگاه به این عکس ها میتواند تعجب و شگفتی دنیایی از افراد و اشیاء معلق بر روی زمین را در شما برانگیزد. برای مشاهده کامل تصاویر، با آرل در ادامه همراه باشید...


نویسنده: حسین ملک محمدی
اگر به هنر عکاسی و تماشای تصاویر علمی علاقه‌مند هستید، از این آلبوم زیبا لذت خواهید برد. در این مطلب، جذاب‌ترین تصاویر علمی هفت روز گذشته را برای شما گردآوری کرده‌ایم. با آرل همراه باشید.

مترجم: مهرداد نجیب زاده
نقوش خطوط هزارتوی معماری اسلامی ایران، از امضاهای ویژه و خالص معماری در خاور میانه به حساب می آید. عبادتگاه های مذهبی ایران با رنگ های متنوع و نقوش رویایی، بسیار بر روی روح و روان تأثیرگذار می باشد. آرامش و هارمونی این نقوش استثنایی است که بر اساس فلسفه و هنر معماری ایرانی شکل گرفته است. یک دانشجوی اهل شمال ایران، محمدرضا دومیری گنجی یک سری عکس های پاناروما از وسعت گسترده معماری ایران را ارائه کرده است. خطوط موجدار با توجه با شکل های اسلیمی و سبک کاسه ای،لانه زنبوری و ساده در طراحی ایوان ها و گنبدها، از خصوصیات ویژه معماری اسلامی ایران به شمار می رود. همخوانی دکوراسیون با نقوش سقف و کف، بسیار استادانه و جذاب به شمار می رود. گچ بری،رنگ آمیزی و شکست نور در بناهای ایرانی، منحصربه فرد، زیبا و استثنایی به شمار می رود.

برای مشاهده کامل عکس ها، با آرل در ادامه همراه باشید...نویسنده: مریم اصلانی
اگر همراه آرل باشید، می دانید که هر هفته، یک شنبه ها و پنج شنبه ها، ویژه نامه های دیافراگم آرل منتشر می شود. این مجموعه که برگرفته از کوشش دوستان در تحریریه ی زومیت است، مجموعه ای فاخر از بهترین عکس هایی است که توسط عکاسان حرفه ای و غیر حرفه ای گرفته می شود. عکاسی، انتخاب سوژه و گرفتن عکس های هنرمندانه، می تواند بهترین راهگشا برای معماران در زمان تفریح باشد. این هفته نیز، این مجموعه تقدیم حضور همراهان آرل می گردد.
حتماً لازم نیست عکاسی خبره باشید تا موفق به ثبت لحظاتی تماشایی و خاطره‌انگیز شوید، در واقع تنها کافی است در زمان و موقعیت درستی قرار گرفته و به موفقیت دست یابید. در ادامه و همراه با شما به تماشای مجموعه عکس‌هایی ‌خواهیم نشست که درستی این قانون را به اثبات می‌رسانند. با ما همراه باشید.


نویسنده: مریم اصلانی
از این هفته، با کمک دوستان زومیتی، در خدمت شما دوستان هستیم با یک مجموعه ی جدید که سه شنبه هر هفته، بر روی رسانه ی آرل قرار خواهد گرفت. این بخش دوست داشتنی و جذاب، تصاویر شگفت انگیز علم و فناوری خواهد بود که به شکار صحنه هایی خواهد پرداخت که تماشای آن ها خالی از لطف نیست. به عنوان زنگ تفریح برای تمام کاربران خوب وب سایت آرل، این بخش پیشکش تمامی معماران و همراهان همیشگی آرل می شود. با ما همراه باشید.


نویسنده: مریم اصلانی
محمد رضا دومیری گنجی، عکاسی با استعداد از خطّه شمال کشور است. این هنرمند خلاق تصاویری مبهوت کننده از معماری با شکوه مساجد خاورمیانه و به ویژه ایران زمین برداشته که حیرت و شگفتی بسیاری را بر انگیخته است. تصاویری که قطعاً شما هم با مشاهده‌ی آن‌ها زبان به تحسین این هنرمند مازندرانی خواهید گشود. برای آشنایی بیشتر در ادامه‌ی مطلب آرل را همراهی کنید.
مجموع ۱۹۰ رکورد - در ۱۵ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir