۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

موزه هنرهای معاصر در ضلع شمالی بلوار کشاورز و غرب پارک لاله واقع شده است و درسال ۱۳۵۶، فعالیت فرهنگی و هنری خود را آغاز کرد.این موزه در زمینی به وسعت ۲۰۰۰ مترمربع و پیرامون آن فضایی سبز و زیبا موسوم به پارک مجسمه با تندیس‌هایی ارزشمند از هنرمندان پر آوازه معاصر ایران و جهان قرار گرفته‌است‌.ساختمان موزه ،که یکی از نمونه‌های با ارزش و کم همتای معماری نوین ایران است‌، با الهام از معماری سنتی ایران و مفاهیم فلسفی آن بنا شده است‌.طراحی و معماری این بنا به دست کامران دیبا انجام گرفته است‌. هشتی‌، چهارسو، معبر و گذرگاه از جمله عناصر چشم‌نوازی هستند که بازدیدکنندگان هنر دوست را به تأمل در هنر و فرهنگ ایران زمین وا می‌دارند.
با آرل در ادامه همراه باشید...مترجم: نغمه مقصود
معماری برج ارومیا، در شهر ارومیای کشور اتیوپی، یک شاخصه برای این شهر بحساب می آید. طرح معماری این برج توسط گروه "لاوا" ارائه شده است. این برج نقطه ی قوتی است برای معماری این شهر بحساب می آید که هم با محیط زیست در تعامل مثبت خواهد بود و هم با هویت محلی و بومی شهر ارومیا و کشور اتیوپی. این برج در عیت زیبایی موثر و کارامد نیز خواهد بود. با آرل همراه باشید.


مترجم: نغمه مقصود
سالن نمایشگاهی مرکز گوزن وحشی شمالی نروژ موسوم به "ترفیله هیتا" برگرفته از طبیعت و فرهنگ و چشم اندازهای افسانه ای منطقه، دارای خصیصه منحصر بفرد قرارگیری در مجاورت هسته ارگانیک ملایمی با صخره های مستحکم می باشد. قرارگیری در فلاتی مرتفع با 1200 متر ارتفاع از سطح دریا ، نمایی پانوراما ازمحدوده اطراف کوههای"اسنوهتا" که محل اجتماع گله های وحشی گوزن شمالی است ارائه میدهد. با آرل همراه باشید.


مترجم: نغمه مقصود
بلند ترین آسمانخراش جهان می تواند در منطقه "ووهان " چین ساخته شود. طرح پیشنهادی توسط گروه معماری بریتانیایی در "چت وود" جهت برجهای دوقلوی "فونیکس" ارائه شده است. نمادی شهری با پلان اصلی بی نظیر و همچنین دوستدار طبیعت برای پایتخت کشور چین.
برجهای "فونیکس" با 1 کیلو متر ارتفاع، بلند ترین برجهای دوقلوی جهان خواهند بود و از معماری بی نظیری بهره می برند. پلهای منحنی شکل از بلوارهای مجاور تبعیت خواهند کرد و هرکدام از برجها دارای هویت و خصوصیات منحصر به فردی خواهند بود. این دو برج، فنگ و هونگ نام دارند. برج "فنگ" به سمت مرکز بازرگانی و برج "هونگ" به سمت منطقه فرهنگی و تفریحی متمایل خواهد بود. با آرل همراه باشید.

مترجم: حامد رضایی
شرکت معماری UNStudio، برای شرکت دارویی ژاپنی Astellas، مرکز تحقیقات و ساختمان اداری را خواهد ساخت. بخش تحقیقات این شرکت دارویی، نیاز به امنیت بالایی خواهد داشت. از طرف دیگر، قرار نیست که کارکنان و دانشمندانی که در این بخش به فعالیت مشغولند، حس حضور در زندان را در فضای کار خود تجربه نمایند. به این منظور، شکرت UN، به ترکیب مفهموم امنیت با نمای ساختمان پرداخته است. با آرل همراه باشید.


مترجم: نغمه مقصود
برج بیوکلماتیک، برجی با عملکرد اداری به وسیله گروه معماری UNStudio وبه شکل المان سازمان یافته ای جهت تجمیع عملکردهای غیر مرتبط در منطقه "لسی لس مولینکس" در شهرپاریس طراحی شده است. برای یافتن بهترین موقعیت مکانی در سایت، مطالعات تیپولوژی گسترده ای شکل گرفت و نتیجتا، شکلی ساده و موثر در پلان که بهترین شرایط را بدست می دهد انتخاب شد. پلان اصلی ساختمان بوسیله ی برنامه ریزی هوشمند، با بکار گیری نرم افزارهای فرم دهی - که راهنمایی برای انتخاب تعداد طبقات در ارتباط با هسته مرکزی، ابعاد بهینه نما و میزان نور مورد نیاز فضاهای اداری هستند، بهینه سازی شد. پرواضح است، از آنجا که طراحان این ساختمان از گروه معماری UNStudio هستند، تمامی بخش های طرح بر 3 اصل بنا نهاده شده است:
پایداری غیر فعال که بر عوامل غیر فنی مانند بازدهی ساختمان، انعطاف پذیری ومصالح تمرکز دارد.
پایداری فعال که مراحل طراحی و تکنیک های فنی را برای دستیابی به بازدهی موثر ادغام می نماید .
پایداری جمعی که راحتی و آسایش استفاده کنندگان و تاثیر ساختمان را بر فضای اطراف در مقیاس ها و درجات متفاوت بوجود می آورد.
با آرل همراه باشید.نویسنده: حامد رضایی
معماری و طراحی داخلی این آپارتمان که 109 متر مربع، مساحت زمین آن است، توسط گروه معماری SDeG انجام شده است. طراحی متفاوت و ساختار شکنانه، نکته ای است که در آپارتمان S، حائز اهمیت است. برخلاف معماری رایج در منطقه ی Chennai کشور هند که این آپارتمان در ان قرار گرفته است، لبه های آپارتمان سخت و مستقیم نیستند و استفاده از کرو در قسمت های متعدد نمای ساختمان به چشم می خورد. استفاده از رنگ سفید در نما به همراه شیشه های سیاه با اندازه های ناهمگون، این ساختمان را شبیه سفینه های فضایی کرده است. با آرل همراه باشید.

مترجم : الهام زمانپور
انستیتوی آمریکایی معماران (AIA)، ده برنده جوایز پروژه های کوچک 2014 را اعلام کرده است، که برترین طراحی در پروژه ها با بودجه ای تا 1.5 میلیون دلار و مساحت کمتر از 5000 فوت مربع (464 مترمربع) بوده اند. این جایزه به منظور "تلاش برای افزایش آگاهی عمومی از ارزش ها و برترین طراحی می باشد که معماران همه نوع پروژه را، از جمله پروژه های بازسازی شده و الحاقی، بدون توجه به محدودیت های اندازه و بودجه را عرضه می کنند." جوایز امسال به 5 خانه، 2 غرفه، 2 پروژه تاسیساتی و 1 کافه تعلق گرفته است.

گردآورنده : مسعود فلاح
معماران heatherwick تصاویری از پارک al fayah با 125000 مترمربع فضای عمومی واقع در ابوظبی را منتشر نموده است. این مکان در زیر یک سایبان ضخیم شبیه زمین کویر ترک خورده قرار گرفته است، و طراحی آن مناسب چنین شهر در حال توسعه ای بوده و برای شهروندان نیز فضای سبزی در داخل چشم انداز صحرا را فراهم آورده است، که از افراد در برابر آب و هوای گرم منطقه حفاظت می کند و پارکی با پوشش گیاهی می باشد.

گرداورنده : مسعود فلاح
پیشنهاد شرکت معماری CAAT با همکاری TTBP، به دنبال طراحی یک مرکز تجاری بزرگ در یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر اصفهان می باشند. اگر این مرکز تجاری ساخته شود، دارای امکاناتی از قبیل پارکینگ، فضای تجاری و اداری خواهد بود.
قطعه زمین ساخت این پروژه در قرن 16 بخشی از باغ سلطنتی اصفهان بود و اهمیت فرهنگی زیادی دارد. در سالهای 1950 (1329) به یک کارخانه ریسندگی خیریه تبدیل شد که همه سود آن برای بهبود شرایط شهر مصرف می شد. با این پیشنهاد از فضای شهری حفاظت می شود، همچنین توسعه این منطقه با یک مرکز تجاری موفق، در الویت طراحی طراحان قرار گرفت.


مترجم: حامد رضایی
وقتی انسان مریض می شود، به دنبال چه جیزی میگردد؟ بیمارستان، کلینیک و طبیعتا کمک های پزشکی. وقتی یک شهر مریض می شود، باید دنبال یک راه حل برای سلامت شهر بود. یک راهکار پزشکی برای بهتر کردن. در عصر حاضر آلودگی هوای شهرها، بیماری است که نیاز به راه حل پزشکی دارد. برج Climatology (اقلیم) راهکاریست که طراحان Yuan-Sung Hsiao, Yuko Ochiai, Jia-Wei Liu, & Hung-Lin Hsieh، طراحی کرده اند تا بوسیله ی تکنولوژی های بکار رفته در آن، بهبودی بر هوای آلوده شهرها باشد. این برج در واقع یک مرکز تحقیقاتی است که هوای شهر را بررسی و توسط تکنولوژی، به اصلاح آن می پردازد. با آرل همراه باشید.


مترجم: حامد رضایی
استودیوی طراحی شهری Aprili، یک ماشین زندگی! طراحی کرده است. این ماشیت زندگی، کیفیت محیط زیست را از طریق فیلتر کردن آب و هوا، ارائه ی سبزی های خوراکی و تولید انرژی تجدید پذیر، است. این ماشین زندگی، از طریق فضای سبز خود، سبب کاهش حرارت و کاهش دی کسید کربن خواهد شد. این مزرعه که از زمین جداست، انرژی مورد نیاز خود را از طریق خورشید و انرژی های تجدید پذیر تامین خواهد کرد. پرورش محصولات کشاوزی اسن مزرعه از طریق سیستم های هیدروپونیک انجام خواهد شد.
مترجم: نغمه مقصود
"روبان آبی" که بوسیله دانش آموختگان "ایوان شیخ" و "علی چن" طراحی شده، اولین برگزیده رقابت برج مدرسه معماری "دوبی" گردیده است. در فاز نخست این رقابت طراحی، شرکت کنندگان می بایست برجی برای مدرسه معماری طراحی می کرند که در آن، محیط زیست نقش اساسی در آموزش دانشجویان ایفا کند، در ضمن اینکه نمادی به خط آسمان دوبی اضافه کند."روبان آبی" که بوسیله دانش آموختگان "ایوان شیخ" و "علی چن" طراحی شده، اولین برگزیده رقابت برج مدرسه معماری "دوبی" گردیده است. در فاز نخست این رقابت طراحی، شرکت کنندگان می بایست برجی برای مدرسه معماری طراحی می کرند که در آن، محیط زیست نقش اساسی در آموزش دانشجویان ایفا کند، در ضمن اینکه نمادی به خط آسمان دوبی اضافه کند.با آرل همراه یاشید.
مجموع ۱۳۵۰ رکورد - در ۱۰۴ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
 

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir