۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
پارامتریسیزم به مثابه یک پدیده ی مهم در تاریخ معماری بسیاری از قوانین را برای طراحان اخیر و شاغلان آینده ای که این رشته را دنبال می کنند, تعریف کرده است. یکی از قوی ترین جنبه هایی که در این سبک هندسی برجسته شد. در سبک مشخص معماری پارامتریک, هندسه نقش مهمی را بازی می کند. و با این سبک نسبتاً جوان, رشته های از اسطوره ها و مفاهیم غلط بهم پیوسته اند.

طراحی راه پله با پیروی از سبک معماری پارامتریک
تحریریه معماری آرل
گروه طراحی Ora Ito به تازگی دفتر اداری LVMH را در پاریس، فرانسه طراحی کرده اند و نقطه عطف این دکوراسیون داخلی اجرای پله گرد تندیس گونه ای است که جلوه ی خاصی به فضا بخشیده است. این پله چوبی در قلب ساختمان واقع شده و امکان دسترسی بین 4 طبقه را فراهم آورده که دیواره های آن با لایه های مدولار از تخته چوبی ساخته شده است و به طور کلی از معماری به سبک پارامتریک پیروی می کند. در ادامه مطلب با آرل همراه باشید...
معماری پارامتریک: طراحی 6 المان آجری با تکنیک طراحی دیجیتال

مترجم: نیلوفر محتاط
شرکت معماری Estudio Arzubialde با همکاری معمار شیلیایی، Veronica Arcos، در شهر روزاریو در آرژانتین، ورکشاپی را برگزار کردند. در این کارگاه، 6 گروه از دانشجویان با استفاده از تکنیکهای مختلف آجرچینی، 6 پروژه را طراحی کردند. در هر پروژه آجرها با الگوهای متفاوتی بر اساس قوانین ساده قرار گرفته اند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
معماری پارامتریک: برگزاری ورکشاپی به نام "تغییر تراکم پویا"

مترجم: نیلوفر محتاط
این ورکشاپ در سال 2011 در شانگهای چین در مدرسه ی معماری Hunan برگزار شد. این ورک شاپ جهت آشنایی دانشجویان با تکنیکهای کامپیوتری ساخت دیجیتال تدارک دیده شده بود. استادان این ورک شاپ Suryansh Chandra از شرکت معماری زاها حدید و Shuojiong Zhang از استودیوی UN بودند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

معماری پارامتریک: طراحی گنبدی پارامتریک برای بنیاد هنر جوانان هنگ کنگ
مترجم: نیلوفر محتاط
معماری و طراحی این گنبد توسط شرکت معماری LAAB انجام شده است. این گنبد از 262 سلول چندوجهی ساخته شده از فولاد ضد زنگ صیقلی تشکیل شده است. هر یک از این سلول ها مانند پنجره ی کوچکی است که دید و منظر سایت مجاور را قاب می کند. این گنبد اثری هنری است که برای دوسالانه ی هنری Jocky در سال 2015 طراحی و نصب شده است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
طراحی سازه کش بستی پارامتریک در  Muncie, IN, USA

مترجم: فرزانه فضلی خانی
موقعیت: Muncie, IN, USA
حامی پروژه: دانشگاه Ball State
مساحت: 18 متر مربع
سال ساخت پروژه: 2014
گروهی از دانشجویان معماری دانشگاه Ball State به همراهی دو تن از استادان خود به نام های پروفسور Gernot Riether و پروفسور Andrew Wit یک منظره پسا صنعتی را در مونسی، ایندیانا به یک قسمت جدید برای نمایشگاه هنری محلی شهر، تبدیل کردند. سازه ی کش بستی پارامتریک از 56 مدول سبک وزن خود سایه انداز از جنس پارچه ی الاستین ساخته شده که برای بازدید کنندگان حفاظی در برابر نور خورشید فراهم کرده و مناظری از چشم انداز اطراف را قاب می گیرد.
معماری پارامتریک: معماری داخلی خانه ای در دهلی

مترجم: نیلوفر محتاط
معمار: استودیوی Symbiosis
موقعیت: هند، دهلی
معماری پارامتریک در طراحی داخلی این خانه باعث ایجاد فضایی سیال و پویا شده است. معماری داخلی گونه ای منسجم و به هم پیوسته انجام شده به گونه ای که خطوط احجام و مبلمان در امتداد هم هستند و احجام بر روی هم اثر می گذارند. به همین دلیل است که مبلمان این خانه به گونه ای منحصربه فرد فقط برای این فضا طراحی شده اند. المان های پارامتریک طراحی شده بر روی دیوارها با حرکتی سیال و نرم از یک قفسه به مبل تبدیل می شوند. استفاده از نورهای مخفی در مرز این المانها نیز بسیار زیبا و خلاقانه است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

معماری پارامتریک: معماری داخلی رستورانی در نیوزلند
مترجم: نیلوفر محتاط
معماری پارامتریک این پروژه توسط شرکت معماری Cheshire در شهر اوکلند (پایتخت نیوزلند) انجام شد. این رستوران پیش از بازسازی اتاقی مخصوص نگه داری زباله بود که پس از بازسازی به رستوران تغییر کاربری یافت. رویکرد طراحی پارامتریک رویکردی کثرت گراست که کل نگر بودن را انکار می کند و بر تکثر تأکید دارد. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
طراحی پارامتریک پل Skyscape

مترجم: نیلوفر محتاط
طراحی پارامتریک این پل توسط شرکت معماری Ricardo Zurita در شهر آتلانتا (ایالات متحده) انجام شد. شهر آتلانتا دارای منظری افقی و ساختمان های مستقلی است که در کلان شهر بزرگی پراکنده شده اند. برای جابجایی جمعیت زیادی در مرکز شهر قرار است پلی در این منطقه ی حیاتی تأسیس شود.
Prototype detail
تحریریه معماری آرل
پارامتریسیزم به مثابه یک پدیده ی مهم در تاریخ معماری بسیاری از قوانین را برای طراحان اخیر و شاغلان آینده ای که این رشته را دنبال می کنند, تعریف کرده است. یکی از قوی ترین جنبه هایی که در این سبک هندسی برجسته شد. مسلماً چیزجدیدی درباره ی هندسه و زیبایی شناسی شکل گرفته از برجسته ترین وجوه هر سبک یا زمانی نیست. زبان هر سبک در تاریخ بلند معماری به شکل بصری توسط هندسه یا شکل تعریف شده, فراتر از اصولی که هسته ی سبک را مشخص می کند.
عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.