۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶مترجم : ثنا حسینیان
طراحی و معماری : Penda Architecture And Design
موقعیت : وهان، چین
این شرکت معماری طرح پروپوزال خود را برای نمایشگاه طراحی باغ 2015 چین منتشر کرد. با توجه به سایت این پروژه یعنی منطقه ی تاریخی وهان و رودی که در آن جریان دارد، معماران برای طراحی فضای سبز دیالوگ و کانسپتی به وجود آوردند. شکل موج دار فضای سبز متاثر از جریان رود است و نشان دهنده ی اهمیت وجود آب پاک است. این رود برای منطقه ی وهان از لحاظ ایجاد تاریخچه موثر بوده و بستر زیست گیاهان و جانداران زیادی را به وجود آورده است. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم: نیلوفر محتاط
ایده ی اصلی طراحی این احجام توسط استودیوی معماری Pei-Zhu برای محوطه سازی پارک Quanzhou در شهر فوییجان در چین پیشنهاد شده است. این ایده در پی آن است که بین هنر سنتی و بومی چین و ساخت و سازهای جدید رابطه برقرار کند. نحوه ی چیدن این احجام مکعبی سبز بر روی هم با الهام از چیدمان سنگ ها در باغ های چینی انجام شده است. احجام مکعبی با اینکه با سبزه پوشانده شده اند، فرم اصلی آن حفظ شده و یادآور باغ های سنتی چین است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معماران: RS+
موقعیت: هلند، Tychy
دریاچه ی Paprocany برای ساکنان شهر Tychy مکانی تفریحی است که اوقات فراغت خود را کنار آن می گذرانند. در مجاورت این تفرجگاه، مرکزی تفریحی قرار دارد که دارای جذابیت های ورزشی و تفریحی بسیاری است. رویکرد اصلی طرح، طراحی فضایی تفریحی برای مردم شهر با توجه به منظر خاص سایت است در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری منظر محوطه ی این مهدکودک را شرکت sugawaradaisuke انجام داده است. این شرکت معماری با توجه به فلسفه ی بازی و نقش آن در پرورش رشد و خلاقیت ذهن کودکان طراحی منظر را انجام داد. طراحان برای طراحی کلمه ی Kindegarten به معنی مهدکودک را ریشه یابی کردند و فهمیدند این کلمه در اصل Children’s garden به معنی باغ بچه ها بوده است. برای تداعی مفهوم " باغ بچه ها" طراحان تصمیم گرفتند که مجموعه ای از 3 باغ را در محوطه طراحی کنند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
شرکت معماری منظر Topiaris این پارک را در مجاورت رودخانه ای در کشور پرتغال طراحی کرد. این پارک دارای زمین والیبال، فضاهایی برای ورزش و مکانی برای ماهی گیری است. پلی 700 متری بین این پارک و محیط طبیعی اطراف رابطه برقرار می کند. پارک متشکل از شبکه ای از مسیرهای بتنی است در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری و طراحی منظر این پروژه را Charles P Reay انجام داده است. پل 40 فوت بالاتر از سطح زمین قرار گرفته و به کمک منظرگاههایی که بر روی آن طراحی شده، چشم اندازهای منحصر به فردی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

مترجم: نیلوفر محتاط
معماری منظر این پروژه توسط چارلز جنکز انجام شد. همانطور که می دانید جنکز از نظریه پردازان و منتقدان برجسته ی معماری است. این معدن در مجاورت روستایی در اسکاتلند قرار دارد و با مساحتی بالغ بر 22 هکتار، دید و منظری زشت و صنعتی را در منطقه ایجاد کرده است. از آنجا که این معدن اکنون تعطیل شده است، روستاییان خواستار تجدید حیات چشم انداز آن شدند. از دیگر خواسته های روستاییان، ایجاد مشاغلی جدید برای آن دسته از افراد بود که در نتیجه ی بسته شدن معدن، شغل خود را از دست داده بودند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری منظر این باغ توسط استودیوی معماری Talmon Biran و تحت تأثیر مکتب ذن ژاپن طراحی شد. طراحی منظر این باغ برنده ی فستیوال بین المللی بود که در سال 2015 در کبک کانادا برگزار شد. نکته ی جالب طراحی این باغ، مشارکت بازدیدکنندگان در ترکیب بندی شنهای باغ است به این صورت که مردم با چرخاندن ابزاری شبیه به وسیله ی شخم زنی، به دلخواه خود نقوشی دوار را بر روی زمین ایجاد می کنند. در ادامه با ما همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری منظر این بام سبز توسط Rafael Vinoly در دره ی سیلیکن در حوالی شهر سانفرانسیسکو انجام شد. طراحی این بام سبز جزئی از برنامه ی 3 بیلیون دلاری بازسازی مرکز خرید بزرگ Vallco در این منطقه بود نتیجه تبدیل مرکز خرید قدیمی به مجموعه ای با معماری پایدار بود. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
طبیعت از قدیم منبع الهام معماری و مورد احترام انسان ها بوده است. امروزه متأسفانه در معماری کمتر به طبیعت توجه می شود. Mateusz Pospiech برای انجام پایان نامه ی کارشناسی ارشد معماری منظر خود در دانشگاه Silesian در هلند رود زاینده رود را انتخاب کرد. دلیل وی برای انتخاب رود زاینده رود این بود که این رود در سال های اخیر خشک شده است. هدف ما از ارائه ی این طرح، مطلقاً تعریف و تمجید نیست بلکه بیشتر قصد انتقاد داریم و خوشحال می شویم نظر شما راجع به این پایان نامه بدانیم پس با ما در آرل همراه باشید.


مترجم : ثنا حسینیان
بار ها پیش آمده که با دیدن چینش سنگفرش ها این حرف به ذهنتان خطور کرده که این کار آسونی است ولی در واقع طراحی آن ها کار سخت و در واقع نوعی معماری کانسپتچوال است و این گونه نیست که قطعات مختلف سنگ ها را مانند پازل کنار هم بچینند. اول از همه باید برای باغ و یا حیاط خود یک الگوی مناسب را انتخاب کنید. الگو های زیادی برای چیدمان سنگفرش های حیاط و باغ وجود دارد که هر کدام هم مفهومی مرتبط به خود را دارند و شما باید با آگاهی یکی از این الگو ها را انتخاب کنید. در این پست الگو های رایج را به همراه مفهومشان معرفی می کنیم تا طراحی فضای سبز باغ و حیاط خود را به بهترین نحو انجام دهید. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری منظر باغ پورتلند در شهر واشنگتن آمریکا بر اساس سنتهای ژاپنی انجام شد. بر اساس سنن ژاپنی، معمولاً فعالیت روزانه ی انسان ها بیرون از دروازه ی معابد شکل می گیرد از این رو طراحی منظر باغ مذکور با هدف ایجاد فضایی سیال برای فعالیت روزانه ی مردم طراحی شده و فضاهای گوناگونی از گالری های هنری و کلاس های درس گرفته تا کافه و رستوران را در برمی گیرد. گفتنی است که باغ ژاپنی پورتلند مانند روستاهای سنتی ژاپن طراحی شده است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم : ثنا حسینیان
معماری : snøhetta
موقعیت : بولزانو، ایتالیا
شرکت نروژی snøhetta برای کوه ویرگولو در شهر بولزانو طراحی و معماری منظرگاه را انجام داده که سطح خیابان را به سطح و شیب کوه با یک پله برقی وصل می کند. طراحی این گروه معماری در مسابقه با موضوع مخالفت با انبوه سازی، برنده شد. ساختمانی که طراحی شده، منظرگاهی است برای مردم شهر که می توانند از پله برقی بلند زیر آن به سطح بالای کوه برسند و از منظره شهر و طبیعت کوه لذت ببرند. در ادامه با آرل همراه باشید...
مجموع ۶۷ رکورد - در ۶ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir