۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
معماری کاسپچوال به معماری مفهومی فرم گرا گفته می شود که بر اساس ویژگی های عملکردی از فرم و طرح های مفهومانه بهره می برد. این معماری بیان گر ایده های هنری و گاهاً شخصی طراحان می باشد که بعضی مواقع به مرحله ساخت می رسند.

معماری کانسپچوآل: استفاده از نیروگاههای برق به عنوان ابر سازه های چندعملکردی
مترجم: نیلوفر محتاط
تا به حال به این نکته فکر کرده اید که یک نیروگاه برق مجموعه ای مسکونی یا اداری یا حتی یک پارک باشد؟ در زندگی مدرن امروز ما در همه جا نیروگاههای برق دیده می شوند. این نیروگاهها اکنون به جزء جدا نشدنی زندگی ما تبدیل شده اند. طرح پیش رو توسط شیلان و کاوان گل محمدی و سعاد معرفی ارائه شده است. این طرح به منظور از بین بردن نمای بصری نامطلوب برجهای خنک کننده ی نیروگاهها ایده های جالبی ارائه داده است. علاوه بر این از اثرات محیط زیستی نامطلوب این نیروگاهها می کاهد. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
معماری کانسپچوآل: طراحی دهکده های شناور بر روی اقیانوس ها با استفاده از پرینت لیزری

مترجم: نیلوفر محتاط
این دهکده ی شناور با استفاده از دستگاه های پرینتر سه بعدی تولید شده است. معماری و طراحی این مجموعه توسط Vincent Callebaut انجام شده است. در این دهکده تأسیساتی برای جمع آوری زباله ی موجود در اقیانوسها و بازیافت آنها به مصالح جدید ساختمانی وجود دارد. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

معماری کانسپچوآل: طراحی برج BIOS با الهام از گره ی چوبی عربی
مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل این برج در واقع پیشنهادی است که از طرف دو معمار، Enrico Tognoni و Davide Mariani مطرح شد. ضرورت طراحی این نوع از برج های مسکونی از آنجا آغاز شد که بر اساس آمار و پیش بینی ها جمعیت شهر نیویورک در دهه های آتی با رشد بی سابقه ای روبروست. تخمین زده شده است که تا سال 2040، یک میلیون نفر به جمعیت این شهر اضافه شود. برج های مسکونی آینده بدون شک باید پاسخگوی این جمعیت در حال رشد باشند و در عین حال با محیط زیست اطراف نیز در تعامل باشند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

معماری کانسپچوآل: طراحی جنگلی عمودی در سوئیس
مترجم: نیلوفر محتاط
معماری این آسمان خراش توسط شرکت طراحی Stefano Boeri انجام شده است. این طرح درواقع برنده ی مسابقه ای است که برای طراحی دومین جنگل عمودی دنیا در شهر Chavannes-Pres-Renens تدارک دیده شده بود. در ادامه با ما همراه باشید.
معماری کانسپچوآل: اتصال بافت شهری شیکاگو به کمک کریدورهای پیچ در پیچ
مترجم: نیلوفر محتاط
معماری و طراحی این پروژه توسط Joseph Sarafian برای مسابقه ی طراحی Perkins+Will انجام شده است. این کریدور کاملاً با عرصه ی عمومی شهر ترکیب شده و تنها هنگام عبور از رودخانه ی شیکاگو منقطع می شود. کریدورها فضاهای عملکردی مختلف از قبیل مجتمع مسکونی، دفتر پست و نیروگاه برق را به یکدیگر وصل می کنند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
طراحی کانسپتچوال و معماری اسلامی مسجدی در ایسلند

مترجم : ثنا حسینیان
معماری : U67
موقعیت : reykjavik، ایسلند
کانسپت پروژه طراحی کانسپتچوال مسجد ایسلند، تلفیق معماری اسلامی با معماری و فضاهای پایتخت این کشور بوده. در طراحی مسجد معماران ویژگی ها و فرهنگ معماری اسلامی را با عناصر معماری محیط زیست شمالی ترکیب شده و بدین گونه این ساختمان نه تنها محلی برای عبادت است بلکه مرکزی برای نشان دادن فرهنگ ناحیه می باشد. در ادامه با آرل همراه باشید...
معماری کانسپچوآل: معرفی هفت شهر شناور پایدار

مترجم: نیلوفر محتاط
شهرهای شناور شاید طرح هایی خیالی به نظر برسند اما انستیتوی حمایت از دریاها معتقد است که تا سال 2020 این رویا محقق خواهد شد و شهرهای شناورراهکار مناسبی برای بسیاری از موضوعات از قبیل افزایش جمعیت کره ی زمین و بالا آمدن سطح دریاها هستند. این موسسه در این راستا مسابقه ای برگزار کرد و پروژه های برگزیده را در غالب 7 شهر شناور منتشر کرد. گفتنی است که تمام این شهرها دارای طراحی دوستدار محیط زیست هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این طرح های معماری کانسپچوآل بیشتر آشنا شوید.
معماری کانسپچوآل:  طراحی مرکز فرهنگی و تجاری در شهر ابوظبی

مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل این مرکز را شرکت معماری MA2 Architecture انجام داده است. فرم کلی ساختمان از ترکیب صفحات منحنی ایجاد شده است و در ساحل شهر ابوظبی به ساختمانی شاخص تبدیل خواهد شد. این مرکز نمایشگاهی دارای فرمی پویاست و دارای امکاناتی برای سرگرمی و تفریح مردم است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
طراحی و معماری برج های شاخص شهری هوستون

مترجم: نیلوفر محتاط
طراحی و معماری این پروژه توسط شرکت MA2 در شهر هوستون واقع در ایالت تگزاس کشور آمریکا انجام شد. این روزها در کشور آمریکا در مورد موضوع احیا و نوسازی شهرهای بزرگ و توسعه ی فرهنگی و اقتصادی بحث های زیادی مطرح شده است و طراحی و معماری این پروژه در جهت تحقق اهداف فوق صورت گرفته است. پروژه شامل چند برج شاخص است که برای بهبود بخشیدن به اقتصاد و تجارت شهر هوستون در سطح بین المللی طراحی شده اند. بخشی دیگر از طرح ارائه شده نیز پا را فراتر از این گذاشته و هدف آن توسعه ی برج های مسکونی و تجاری مدرن است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
معماری کانسپچوآل آسمان خراش ابر کریدور در لس آنجلس

مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل این پروژه را شرکت معماری MAD به انجام رساند. ایده ی اصلی، طراحی دهکده ای عمودی و سرسبز در قلب شهر لس آنجلس بود. پروژه شامل 9 برج مسکونی به هم پیوسته است. این نشانه ی شهری سرسبز از باغ های عمودی چند طبقه تشکیل شده است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
معماری کانسپچوآل برجی مسکونی در دوبی

مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل این برج توسط Aedas پیشنهاد شد. این مجتمع مسکونی در یکی از مهم ترین مناطق شهر دبی قرار دارد و از چشم انداز زیبای خلیج فارس برخوردار می باشد. طرح شامل 3 برج مسکونی است که بر فراز مجموعه ای خوشه ای شکل از واحدهای ویلایی و تجاری قرار گرفته است. برج ها 43 تا 56 طبقه هستند و دارای واحدهای آپارتمانی لوکس، مدرن و پنت هاوس های دوبلکس هستند. خوشه ی 7 طبقه ی ذکر شده به دور این سه برج می پیچد و هر یک از ویلاهای آن دارای استخر و سالن بدنسازی مجزاست. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
معماری و طراحی آسمان خراش فروهر (جایزه ی اول مسابقه eVolo در سال 2015)
مترجم: نیلوفر محتاط
معماری و طراحی آسمان خراش فروهر با هدف ترکیب طبیعت و معماری با یکدیگر انجام شد. به دور از روزمرگی، در مرکز شهری متراکم، آسمان خراشی رمزآلود متولد می شود. هدف اصلی پروژه، قرار دادن پدیده ای غیر معماری در فضای شهری است. در این آسمان خراش سعی شده تا با الهام از طبیعت، چشم اندازهای گوناگون طبیعی از دریا و جنگل گرفته تا آبشار و غار در داخل گنجانده شود. بدین ترتیب کاربران حس های گوناگونی را تجربه خواهند کرد. با ما همراه باشید...
طراحی و معماری برج بیونیک

مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل برج بیونیک دارای پوسته ی خارجی هوشمندی است که قابلیت انطباق با محیط اطراف را دارد. واکنش پوسته به محیط اطراف به منظور تنظیم شرایط محیطی مطلوب در داخل و آسایش ساکنان صورت می گیرد. معماری آینده تنها مربوط به شکل بنا نیست بلکه بیشتر مربوط به سیستم های هوشمند ساختمان است. سیستم هوشمند این ساختمان با الهام از ساختارهایی که در طبیعت یافت می شود، طراحی شده است. با ما در آرل همراه باشید.
مجموع ۱۹ رکورد - در ۲ صفحه
عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.