۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل این مرکز را شرکت معماری MA2 Architecture انجام داده است. فرم کلی ساختمان از ترکیب صفحات منحنی ایجاد شده است و در ساحل شهر ابوظبی به ساختمانی شاخص تبدیل خواهد شد. این مرکز نمایشگاهی دارای فرمی پویاست و دارای امکاناتی برای سرگرمی و تفریح مردم است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
طراحی و معماری این پروژه توسط شرکت MA2 در شهر هوستون واقع در ایالت تگزاس کشور آمریکا انجام شد. این روزها در کشور آمریکا در مورد موضوع احیا و نوسازی شهرهای بزرگ و توسعه ی فرهنگی و اقتصادی بحث های زیادی مطرح شده است و طراحی و معماری این پروژه در جهت تحقق اهداف فوق صورت گرفته است. پروژه شامل چند برج شاخص است که برای بهبود بخشیدن به اقتصاد و تجارت شهر هوستون در سطح بین المللی طراحی شده اند. بخشی دیگر از طرح ارائه شده نیز پا را فراتر از این گذاشته و هدف آن توسعه ی برج های مسکونی و تجاری مدرن است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل این پروژه را شرکت معماری MAD به انجام رساند. ایده ی اصلی، طراحی دهکده ای عمودی و سرسبز در قلب شهر لس آنجلس بود. پروژه شامل 9 برج مسکونی به هم پیوسته است. این نشانه ی شهری سرسبز از باغ های عمودی چند طبقه تشکیل شده است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل این برج توسط Aedas پیشنهاد شد. این مجتمع مسکونی در یکی از مهم ترین مناطق شهر دبی قرار دارد و از چشم انداز زیبای خلیج فارس برخوردار می باشد. طرح شامل 3 برج مسکونی است که بر فراز مجموعه ای خوشه ای شکل از واحدهای ویلایی و تجاری قرار گرفته است. برج ها 43 تا 56 طبقه هستند و دارای واحدهای آپارتمانی لوکس، مدرن و پنت هاوس های دوبلکس هستند. خوشه ی 7 طبقه ی ذکر شده به دور این سه برج می پیچد و هر یک از ویلاهای آن دارای استخر و سالن بدنسازی مجزاست. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

مترجم: نیلوفر محتاط
معماری و طراحی آسمان خراش فروهر با هدف ترکیب طبیعت و معماری با یکدیگر انجام شد. به دور از روزمرگی، در مرکز شهری متراکم، آسمان خراشی رمزآلود متولد می شود. هدف اصلی پروژه، قرار دادن پدیده ای غیر معماری در فضای شهری است. در این آسمان خراش سعی شده تا با الهام از طبیعت، چشم اندازهای گوناگون طبیعی از دریا و جنگل گرفته تا آبشار و غار در داخل گنجانده شود. بدین ترتیب کاربران حس های گوناگونی را تجربه خواهند کرد. با ما همراه باشید...


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری کانسپچوآل برج بیونیک دارای پوسته ی خارجی هوشمندی است که قابلیت انطباق با محیط اطراف را دارد. واکنش پوسته به محیط اطراف به منظور تنظیم شرایط محیطی مطلوب در داخل و آسایش ساکنان صورت می گیرد. معماری آینده تنها مربوط به شکل بنا نیست بلکه بیشتر مربوط به سیستم های هوشمند ساختمان است. سیستم هوشمند این ساختمان با الهام از ساختارهایی که در طبیعت یافت می شود، طراحی شده است. با ما در آرل همراه باشید.

مترجم: نیلوفر محتاط
طراحی و معماری این مرکز فرهنگی نوسط Altınışık و Gül Ertekin در شهر استانبول انجام شد. این طرح برنده ی مسابقه ای است که در سال 2015 برای طراحی این مرکز فرهنگی برگزار شد. هدف مسابقه تشویق معماران بومی برای توجه به مسائل دینی و فرهنگی و طراحی مرکزی بود که نه تنها پاسخگوی نیازهای امروزی جامعه باشد بلکه مطابق فرهنگ مردم نیز باشد. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر مجبور باشید در بیابان زندگی کنید، چگونه زنده بمانید؟ دو شرکت معماری فرانسوی، کانسپتی از شهری عمودی در بیابان صحرا ارائه داده اند. این برج 420 متر ارتفاع دارد و دارای واحدهای مسکونی، کشاورزی و اداری است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معمار: Made in
موقعیت: شهر Kaohsiung، تایوان
طراحی و معماری این مرکز قرار است که توسط شرکت اسپانیایی MADE IN انجام شود. این شرکت برنده ی مسابقه ای است که به همین منظور تدارک دیده شده بود. پروژه دارای زیربنای 100000 مترمربع است و هزینه ی ساخت آن 100 میلیون یوروست. این مجموعه دارای دو تالار کنسرت در داخل و خارج است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معمار: James London Mills
موقعیت: هند، دریاچه ی مقدس Pushkar
طراحی و معماری پروژه با الهام از افسانه ای در مورد ستارگان در آیین هندو صورت گرفته است و قصد دارد راهکاری عملکردی و فرمی برای تجدید حیات دوباره ی آبگیر مقدس Pushkar باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

مترجم: نیلوفر محتاط
معماران: Paolo Venturella & MenoMenoPiu Architects
ایده ی اصلی پروژه این است که بیشتر صفحات حجم در معرض پرتوهای خورشید قرار گیرند. بدین منظور فرمی شبیه به بشقاب با الهام از نمودار تابش نور خورشید طراحی شد. سازه ی ساختمان به گونه ای طراحی شده تا مانند گل آفتاب گردان تابش خورشید را دنبال کرده و به سمت نور خورشید بچرخد. این ایده با سایت زیبای اطراف ترکیب شده و اثر زیبایی را آفریده است.

طراحی فوق العاده و مفهومی مجموعه گروه طراحی HEAD از دانشگاه هنر و طراحی ژنو، یک طرح استثنایی در اوج خلاقیت به شمار می رود. این طرح در نمایشگاه هفتگی میلان 2014 به اجرا رسیده رسیده است و چالش جدیدی را در سبک سورئال به نمایش گذاشته است. این طرح شامل یک اتاق خواب با کانسپت ابر، مبلمان با فرم دیکانستراکشن، نور و طراحی گرافیکی و حتی تصویر پس زمینه تعاملی می باشد. این ایده نتیجه کلی تفکر الکساندر میدال، و کارگاه طراحی نیتزن کوهن و دانیل زامرباید می باشد. حظور در این مجموعه ، حس قرارگیری فرد در یک فیلم علمی تخیلی را به بازدیدکننده القاء می کند.
با آرل در ادامه همراه باشید...
مجموع ۲۰ رکورد - در ۲ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir