۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶تحریریه معماری آرل
اکسپو میلان 2015، بسیاری از ذهن ها درگیر این موضوع است. اکسپو چیست؟ چرا این روزها انقدر پر رنگ شده است که حتی صدا و سیما به آن می پردازد؟ برای آگاهی شما دوستان عزیز و جهت آشنایی شما، باید گفت که اکسپو (EXPO) نمایشگاهی است که هر چند سال یکبار در یک کشور برگزار می شود. اکسپو نمایشگاهی از نمایشگاه ها است که در آن هر کشور در غرفه ی خود به بیان و عرضه ی فرهنگ و داشته های خود می پردازد. در یک جمله، می توان گفت اکسپو مهمترین رویداد نمایشگاهی در سرتاسر جهان است. اکسپو جام جهانی نمایشگاه هاست و سفر به اکسپو سفر به تمام دنیاست. اولین دوره ی اکسپو در سال 1851 در لندن و آخرین دوره ها در سال 2010 در چین و 2012 در کره جنوبی برگزار شد. دوره ی جاری در میلان و دوره ی بعدی در سال 2017 در قزاقستان برگزار خواهد شد. از آنجا که غرفه ی هر کشور در اکسپو، نمادی از کشور خواهد بود، معماری و طراحی غرفه ها از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود تا منطبق بر فرهنگ و خواستگاه کشور باشد.
اگر در گذشته همراه آرل بوده باشید، می دانید که طراحی غرفه ی برخی از کشور ها را مورد بررسی قرار داده ایم. با این توضیحات و با بیان این نکته که تنها 4 روز دیگر تا آغاز نمایشگاه اکسپو میلان 2015 زمان باقی است، غرفه ی تمام کشورها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این سفر کوتاه، بی نظیر خواهد بود. با آرل همراه باشید. ضمنا بیان این نکته ضروری به نظر می رسد که نمایشگاه اکسپو 6 ماه دایر خواهد بود. نمایشگاه اکسپو میلان طی از 11 اردیبهشت تا 9 آبان ماه برگزار خواهد شد.

نویسنده : مریم اصلانی
نمایشگاه جهانی که هر چند سال یک بار برگزار می‌شود، ویترینی با شکوه از دستاوردهای کشورهای مختلف جهان در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است. امسال شهر میلان برای دومین بار میزبانی این نمایشگاه را برعهده داشته که از اول ماه می تا 31 اکتبر میزبان بازدید کنندگانی از سراسر جهان خواهد بود. ایران نیز همچون گذشته در این نمایشگاه حضور خواهد داشت که در ادامه به بررسی طرح رونمایی شده‌ی غرفه‌ی ایران در این دوره، خواهیم پرداخت.

مترجم: نغمه مقصود
سالن نمایشگاهی ایتالیا در نمایشگاه اکسپو 2015،حجمی سازمان یافته با سطوحی از قطعات جداگانه مشبک طراحی شده است. برندگان مناقصه بین المللی سالن نمایشگاهی 2015 ایتالیا "استودیو نمسیس و شرکا" و "پسکارا پروجر" و " روم" با پروژه های "بی ام اس "در میلان می باشند. طرح و ایده برتر ،نشات گرفته از تفکری است که معمار باید مانند واسطه ای برای ارتباط نسلها عمل کند و برای رسیدن به این ارتباط ،می بایست فرم های متنوع و متعددی از ساختار ها و چشم انداز های آینده معماری را سازمانده کند و ایجاد تصاویری از یک جنگل درون شهر را به زندگی هدیه کند.چندی پیش در باره غرفه ی ایران در نمایشگاه اکپو میلان 2015 و همینطور غرفه ی سایر کشورها، مطالبی در آرل ارائه شد. در همین راستا، بریتانیا، غرفه ی خود در اکسپو میلان 2015 را به مسابقه گذاشته است. همانطور که قبلا نیز اشاره شد، موضوع اکسپو 2013، تغذیه ی زمین و انرژی برای زندگی است. بر اساس اطلاعات ذکر شده، در صفحه ی این مسابقه، طراحی این غرفه، بر اساس درک از طرح غرفه ی اکسپو 2010 و المپیک 2012 لندن خواهد بود.
آخرین مهلت ورود به این مسابقه، 19 فوریه 2015 برابر با 30 بهمن 1392 است.
با آرل همراه باشید.
 
لندن – مسکو – تفلیس (پایتخت گرجستان) طرح خود را در رابطه با غرفه نمایشگاهی روسیه در نمایشگاه اکسپو میلان 2015 ارائه کرده است. این گروه معماری با نام Architects Og Invention ،فعالیت میکند یک گروه معماری سه ملیتی است. کانسپت این طرح با توجه به صنعت رشد و کشاورزی روسیه بوده است. در غرفه های این طرح: زمینه های رشد با موضوع تغذیه سیاره و معماری سبز تلفیق شده است و تصویری پویا و قدرتمند از روسیه مدرن، از گذشته تا امروز به نمایش گذاشته است. طراح با استفاده از یک راه حل مفهومی و فرمی ساده در مقیاسی بزرگ، سنت های به یادماندنی از معماری شوروی در قرن بیستم را ارائه کرده است.در این مطلب 5 خبر محبوب که همراهان آرل بازدید بیشتری نسبت به خبرهای دیگر داشته اند را برای شما جمع آوری کرده ایم . امیدواریم مورد لطف شما قرار بگیرد.


غرفه نمایشگاهی اکسپو امارات توسط نورمن فاستر + شرکا
نمایشگر سه بعدی چهره در المپیک زمستانی 2014
طراحی دفتر کار SHUN*SHOKU
نورمن فاستر و طرح جدید او برای نجات حاشیه لندن
معماری سالن چند منظوره le prisme


همراه آرل باشید...
تحریریه معماری آرل
موضوع نمايشگاه EXPO هانوفر ، محيط زيست بود و ايده اصلي غرفه هلند خلق فضايي سبز و تا حد امكان منطبق با طبيعت و گسترش اين فضاها در ارتفاع بود . ايجاد يك پارك چند طبقه و بنايي يادماني كه يك اكوسيستم كوچك را در خود جاي ميدهد و از اصول معماري پايدار تأثير ميگيرد ايده اي بود كه در اكسپو 2000 تجسم پيدا كرد . ام وي آر دي وي يك محيط طيبيعي با گسترش عمودي را شامل درختان ، گلها و نشانه هايي از طبيعت هلند خلق كرد و در يكي از طبقات حتي فضايي غار مانند با كاربردي رستوران و كافي شاپ ايجاد كرد.
تحریریه معماری آرل
طراحی پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان توسط معماری موج نو انجام وقرار است در این نمایشگاه اجرا شود. طراحان و معماران این پاویون، هدف خود از این طراحی را نشان دادن ماهیت معماری ایرانی به همراه معماری ارگانیک بیان کرده اند. شعار این اکسپو تغدیه زمین،انرژی برای حیات و شعار فرعی پاویون ایران غذا و فرهنگ است. گروه معماری موج نو طرح این پاویون را بر اساس باغ ایرانی ارائه نموده اند. این باغ نماد تغذیه از خاک، رشد و در نهایت شکوفایی می باشد.
تحریریه معماری آرل
نمايشگاه جهاني اكسپو، يك رويداد مهم در عرصه جهاني است كه هر پنج سال يكبار برگزار مي شود؛ نمایشگاه اکسپو 2015 در شهر میلان ایتالیا برگزار خواهد گشت. نخستین نمایشگاههای بین المللی جهانی (اکسپو) به مفهوم امروزی در سال 1851 در لندن برگزار و اکسپو بعدی در سال 1889 در پاریس برگزار و در آن برج ایفل طراحی و ساخته شد. از آن زمان تاکنون به ترتیب بالغ بر 60 اکسپو جهانی در كشورهاي توسعه يافته برگزار شده است.

مسابقه معماری طراحی پاویون ایران دراکسپو (نمایشگاه )2015 شهر میلان


سیزده کشور، قرارداد حضور در اکسپو میلان 2015 را امضا کردند
پس از سوئیس و آلمان؛ اولین کشورهایی که قرارداد اکسپو میلان را امضا کردند، اکنون 13 کشور دیگر، با حضور در دومین جلسه‌ی شرکت‌کنندگان بین‌المللی اکسپو میلان، قرارداد را امضا کردند و بله‌ی نهایی را به برگزارکننده‌ی نمایشگاه جهانی میلان گفتند.
کشورهای امضا کننده‌ی قرارداد عبارت بودند از: عربستان سعودی، بولیوی، امارات متحده‌ی عربی، روسیه،‌گواتمالا، ایران، قزاقستان، کویت، قرقیزستان، جمهوری مولداوی، سنگال، تونس و اوگاندا. مراسم امضای قرارداد با حضور کمیسر ژنرال اکسپو، آقای روبرتو فورمیگونی و مدیرعامل شرکت اکسپو Spa، آقای جوزفه سالا،‌ برگزار شد.


آگهی دو مرحله ارزیابی کیفی مهندسین مشاور برای مسابقه معماری طراحی پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان ایتالیا منتشر شد.
مجموع ۱۹ رکورد - در ۲ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir