۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

تحریریه معماری آرل
سلام بر همراهان قدیمی بخش طراحی جزئی که از ابتدای سال 94 با این بخش همراه هستند. همانطور که می دانید، در این قسمت از وب سایت آرل، بخشی از یک طرح یا طراحی داخلی یا پروژه معماری را مورد بررسی قرار داده ایم. این بار نیز قصد داریم 13 راه پله را مود بررسی قرار دهیم. راه پله هایی که تنها توسط یک معمار قابل طراحی و ساخته شدن هستند و شما بعنوان یک معمار، چه فکر می کنید، آیا قادر به طراحی و یا ساختن این راه پله ها هستید؟ برای مشاهده ی این 13 راه پله با آرل همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
گروه معماری فرانسوی ECDM که کار طراحی داخلی این آپارتمان را انجام داده اند، باکسی (Box) معلق در وسط این خانه قرار داده اند. باکسی که شما نمی توانید حدس بزنید چه چیزی درون آن قرار گرفته است!
تحریریه معماری آرل
سرویس بهداشتی هایی که در این بخش خواهید دید، نمونه هایی از سرویس بهداشتی های مدرنی هستند که با رنگ های خاکستری و سفید طراحی شده اند. چنانچه به عنوان یک طراح، قصد دارید سرویس بهداشتی یک فضای مسکونی را طراحی نمایید و کالیته ی رنگی طرح به رنگ های خاکستری و سفید نزدیک است، می توانید از نمونه های ارائه شده در این قسمت استفاده نمایید. با آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری و طراحی سقف این سالن طراحی ناخن را استودیوی طراحی ALA در مکزیک انجام داده است. از آنجا که در هنر طراحی ناخن از رنگهای گوناگونی استفاده می شود. به غیر از سقف بقیه ی فضا کاملاً سفید است. میله های چوبی سقف دارای رنگهای مختلفی هستند و درواقع این تفاوت رنگ جایگاههای مختلف برای نشستن طراحان ناخن را تعریف می کند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

تحریریه معماری آرل
همانطور که می دانید، بخش طراحی جزئی وب سایت آرل، به بررسی یک قسمت خاص از طراحی کل فضا می پردازد. در این بخش از طراحی جزئی، قصد داریم سکوی چوبی ساخته شده برای یک تخت خواب را مورد بررسی قرار دهیم. با آرل همراه باشید.

تحریریه معماری آرل
در بسیاری از مواقع شومینه ها، به عنوان بخشی از یک طراحی یا دکوراسیون داخلی دیده می شوند. شاید کمتر به آنها به عنوان یک جزء جدا نگاه کرده ایم. در برخی موارد شومینه در واقع بخشی از یک طرح است و در برخی مواقع یک جزء جداست که به طرح اضافه شده است. مسئله ی هماهنگی و همخوانی داشتن شومینه با طرح مورد بحث ما نیست و فقط قصد داریم به شومینه ها به عنوان یک جزء جدا نگاه کنیم. در همین راستا 13 نمونه شومینه در ادامه قرار داده شده است. با آرل همراه باشید.


تحریریه معماری آرل
در مطلبی تازه از بخش طراحی جزئی که در آن تنها بخشی از یک طرح را مورد بررسی قرار می دهیم، قصد بررسی طرح یک سرویس بهداشتی را داریم. سرویس بهداشتی ای که به سبک مدرن طراحی و اجرا شده است و کالیته رنگی آن، خانواده رنگ های سفید و خاکستری هستند. با آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
معماری و طراحی خانه ی B+B توسط استودیوی MK27 انجام شده است. در این خانه دیواری از بلوکهای بتنی با طرحهای هندسی طراحی شده است. استفاده از بلوکهای بتنی به این دلیل بوده که از سال 1930 با شروع جنبش مدرن در کشور برزیل، از این بلوکها به وفور استفاده می شده زیرا تولید انبوه آن ها ساده بوده است. این دیوار در عین اینکه تولید سایه می کند امکان تهویه ی طبیعی داخل را نیز فراهم می کند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.مترجم: نیلوفر محتاط
در بازسازی این خانه در اسپانیا، Itai Palti ایده ای خلاقانه ارائه داد. این معمار با طراحی حفره هایی مخصوص گلدان در بین کابینتهای آشپزخانه طبیعت را به فضای داخلی آورد. این ایده باعث افزایش جذابیت بصری دکوراسیون داخلی آشپزخانه ی این خانه شده. در ادامه با ما همراه باشید.


مترجم : ثنا حسینیان
ممکن است شما در منزل خود پنجره ای دلباز رو به حیاط و یا منظره ای زیبا با نور خوب داشته باشید. این فضا می تواند مکانی مناسب برای طراحی کاناپه ای جهت استراحت، مطالعه و چای نوشیدن باشد. کسانی که چنین فضایی دارند برای طراحی داخلی و دکوراسیون آن بسیار با مشکل مواجه می شوند و نمی دانند چگونه باید برای طراحی کاناپه مقابل آن برنامه ریزی کنند، از چه متریال و رنگ و فرم هایی استفاده کنند و یا نمی دانند می توان مقابل این پنجره ها کاناپه ای قرار داد. در ادامه 7 نمونه طراحی کاناپه هایی زیبا و دلنشین را برای فضای جلوی پنجره های بزرگ منزل قرار دادیم، با آرل همراه باشید...


مترجم : ثنا حسینیان
در پروژه ی طراحی و بازسازی خانه ای در ماساچوست، گروه MERGE Architects طراحی جزئی ای در قسمت دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل انجام داد. آن ها از 40000 پرچ چوبی برای دیوار خارجی سرویس بهداشتی استفاده کردند و این فضا پشت پرچ ها مخفی شده است. پرچ های چوبی به کار رفته در طراحی دیوار با سه ارتفاع متفاوت و به قطر نیم اینچ به وسیله دستگاه CNC برش داده شدند. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم : ثنا حسینیان
درون این جعبه ی چوبی با نام La Cabine که می بینید یک روشویی سرویس بهداشتی و قفسه هایی برای نگهداری لوازم مربوطه، قرار گرفته. این طرح برای کمپانی فرانسوی La Fonction، توسط شرکت معماری Line Art اجرا شده است. La Cabine یک سرویس بهداشتی فوق العاده و جمع و جور است، برای طراحی کابینت های آن چوب بلوط را به عنوان متریال استفاده کردند. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم : ثنا حسینیان
امروزه استفاده از نقاشی و هنر گرافیکی Street Art برای طراحی دیوار ساختمان های تجاری، اداری به خصوص رستوران کافی شاپ ها رایج شده است. استفاده از این طرح ها حس پویایی و مدرنیته در فضا ایجاد می کنند. به کار بردن نقاشی های Street Art در فروشگاه و رستوران می تواند دعوت کننده باشد و مردم را جذب کند. در این پست 9 نمونه زیبا از این هنر مدرن را قرار دادیم . در ادامه با آرل همراه باشید...
مجموع ۸۱ رکورد - در ۷ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir