۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶تحریریه معماری آرل
این مبلمان عالی است. من عاشق این مبل راحت دنج نرم از شرکت Gervasoni هستم. کلکسیون Nuvola شامل یک سری مبل و راحتی است که از فریم چوب طبیعی و فوم polyurethane با چگالی های مختلف تشکیل شده است و لایه ی بعدی آن با الیاف پلی استر رویه دوزی شده است. تمام این لایه ها قابل باز شدن و شستن هستند. با آرل همراه باشید.


تحریریه معماری آرل
طراح اوکراینی، ODESD2، صندلی ای با نام V1 طراحی و ساخته است که می تواند به عنوان فضای اختصاصی استفاده گردد. در فضاهایی که مشکل کمبود فضای اختصاصی وجود دارد، این صندلی می تواند بسیار کارآمد باشد. با آرل همراه باشید.


تحریریه معماری آرل
Alejandro Estrada این صندلی را برای شرکت Piegatto طراحی نموده است. یک صندلی یکپارچه که برای ساخت آن از دو صفحه تخته سه لا استفاده شده است. دسته های منحصربفرد و پایه که با بقیه صندلی یکپارچه است و منحنی های موجود بر روی صندلی، سبب خاص شدن آن می شود. با آرل همراه باشید.


میز SLO_Gen طراحی شده توسط Cal Poly، که در تصویر بالا قابل مشاهده است، دارای یک انحنای فوق العاده است و بنابر اظهارات طراح، طرحی نوآورانه در طراحی میزهای اداری است. این میز در لابی دفتر گروه معماری جنسلر در لس آنجلس قرار گرفته است و تبدیل به نقطه ی کانونی این دفتر معماری شده است. برای مشاهده ی جزئیات بیشتر، با آرل همراه باشید.


مترجم: نغمه مقصود
کارگاه طراحی OSW-Open Source در هفته طراحی میلان 2014، سیستم مبلمان جدید Helix ، که به طور همزمان دارای قابلیت گسترش در فضاهای داخلی و تطابق با آن را در تمامی جهات عمودی و افقی برروی سطوح داخلی فضا و با ارائه شکل همه جانبه فضایی است، را ارائه داد .این مبلمان فضایی به گونه ای فراگیر، فضای داخلی را در بر می گیرد و شکل گیری آن به گونه ای یادآورنده سیستم طبیعی است که ریشه می دواند و می توان آن را نشات گرفته از سازه زیرین بنا دانست. با آرل همراه باشید.
مترجم: مهرداد نجیب زاده
طرح این نیمکت مفهومی که از مولوکول های DNA الهام گرفته توسط لئوناردو روسانو طراح ایتالیایی صورت گرفته است. پیچش این الگو با نگرش به مفهوم زیست محیط، یک نگرش بسیار بالا را به عنوان یک نیمکت به ارمغان آورده است. پیش از ساخت این نیمکت، این الگو با چنین ساختار و خطوط طراحی برای ساخت آشپزخانه ویلای جیمز واتسون به کار رفته بود. طرح این نیمکت به به کار بری از فرمی پویا و ترکیبی شکل گرفته تا تعادلو تقارن مناسب را داشته باشد. متریل آن از تخته سه لا می باشد. کل ساختار به صورت دو تکه بوده و در قسمت تحتانی به وسیله پیچ و چسب متصل شده است. لذه نقاط اتصال با مواد عالی آغشته شده تا به از پوسیدگی و شکست در امان باشد.
با آرل در ادامه همراه باشید...
 
مترجم: مهرداد نجیب زاده

عنوان پروژه: TRON Design Corian
طراح: شرکت Ernestomeda
سال طراحی: 2011
طرح این میز مدرن و زیبا با نگرش به طرح ترون (TRON)، و با کانسپت فیلم سینمایی ترون (TRON:Lagacy) که محصول کمپانی والت دیزنی نی باشد، ساخته شده است. این طرح بر اساس یک نگرش مفهومی و مدرن توسط شرکت معماری و طراحی Ernestomeda میلان ساخته شده است. با آرل در ادامه همراه باشید...
مترجم: مهرداد نجیب زاده
طراحی لوستر ابرمانند توسط خانم مارجی تیوون (Margie Teeuwen) و شرکت Erwin Zwiers صورت گرفته است. این لوستر از از مواد بافته شده زیست تخریب پذیر ساخته شده است. ویژگی این لوستر در این مورد خلاصه می شود که شما می توانید آنرا به هر شکلی که دوست دارید دربیاورید. پیش از ایجاد چنین طرحی،خانم تیوون چندین طرح فوق العاده را بر اساس ترکیب حجم و اشکال مختلف را با متریال کاغذ خلق کند. فعالیت های وی در این زمینه، مدل های جالبی را در 5 سال گذشته به وجود آورده است.

با آرل در ادامه همراه باشید...
مترجم: مهرداد نجیب زاده
طراحی یک آبجکت نورانی برای تزئین فضای داخلی مستلزم تعریف کاراتر آن فضا می باشد. در این مورد ما به بررسی طرح لوستر شرکت Pour پرداخته ایم که طرح مدرن و زیبای خود را در شهر تریبکا نیویورک ارائه داده اند. لیزا هیندردل و دارا هونگ طرح خود را به وسیله چند کابل ظریف و ساده گسترش داده و تفاوتی زیاد نسبت به مدل های دیگر ایجاد کرده اند. با توجه به وقت گیر و هزینه به نسبت بالا برای ساخت چنین طرح هایی، می بایست رابطه معماری و فضا در اولویت اول قرار گیرد. استفاده از تزئینات داخلی موجود در بازار، زیباسازی و جذابیت طرح های امروزی را یکنواخت کرده است.
با آرل در ادامه همراه باشید...


مترجم: مهرداد نجیب زاده
این میز استثنایی با استفاده از چندین لایه شیشه و ورق های چوبی برش خورده که توسط هنرمند انگلیسی کریستوف دافی طراحی و ساخته شده، یک فضای ورطه ای و عمق فوق العاده از عمق یک دریاچه را به صورت سه بعدی به نمایش گذاشته است. چنین طرحی بر اساس شکل نقشه های توپوگرافیک زمین به وجود آمده است. با توجه با این که متریال و مواد لازم برای ساخت و تولید چنین طرحی در مقیاس انبوه، دارای هزینه زیادی می باشد، طراح از بازمانده قطعات چوب و شیشه با ضخامت های مختلف در کارگاه طراحی خود استفاده کرده است.کریستوف دافی اظهار داشته است که طرح این میز را بر اساس قطعات شیشه بر روی سطوحی از مواد به کار رفته و دور ریختنی در کارگاه خود به دست آورده است. وی با استفاده از متریالی ساده و به ظاهر دور ریختنی، یک طرح قدرتمند و زیبا را خلق کرده است.
با آرل در ادامه همراه باشید...


نویسنده: حامد رضایی
Daniel Lewis Garcia، طراح صنعتی آمریکایی، طرح یک خرس را برای یک میز بوسیله ی دستگاه CNC بر روی تخته سه لا افرا ایجاد کرده است. این میز که Bear نام دارد شمایل یک مجسمه ی خرس مانند را دارد. با آرل همراه باشید.

چراغ های مدولار با قابلیت قرار گیری در حالت های مختلف و طراحی ساده طول سیم در روشنایی را به حداقل رسانده است و این کار را با قراردادن سیم در معرض مدار و ارتباط بین لامپ ها انجام داده است. این طراحی با خلاقیت توسط Ivan Zhang صورت گرفته است که ویدیویی از نحوه کارکرد این لامپ توسط این طراح ارائه را تماشا کنید. همراه آرل باشید...مترجم: حامد رضایی
مبل V-Two، یک طراحی خلاقانه از گروه طراحی مبلمان DesignJoo است. این میز قابلیت بسته شده و بازشدن دارد. بدین صورت با باز کردن کشیدن صندلی، یک میز بین دو طرف مبل قرار می گیرد و با بستن آن، یک مبل V شکل خواهیم داشت. این مبلمان از یک طراحی مدرن با خطوط صاف واضح بهره می برد. نکته اینجاست که اندازه ی بازشدن میز وسط دو صندلی، قابل تنظیم است. این مبلمان برای فضاهای کوچک کاملا مناسب خواهد بود. برای مشاهده ی سایر عکس های این مبلمان با آرل همراه باشید.
مجموع ۱۱۰ رکورد - در ۹ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir