۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

تحریریه معماری آرل
متریال چوب همواره به عنوان یک متریال گرم و پر انرژی مطرح بوده است و از آن به عنوان یک عنصر تامین کننده حس گرما در محیط استفاده می شود. اگر چوب با بافت طبیعی خود در فضا وجود داشته باشد، مطمئنا تاثیر بسزایی روی روح محیط خواهد داشت. در این بخش قصد داریم نگاهی به چند میز غذاخوری بیاندازیم که از جنس چوب هستند و در رستوران ها مورد استفاده قرار گرفته اند. با آرل همراه باشید.
مترجم: ثنا حسینیان
masquespacio، یک طراحی اسپانیایی اهل والنسیا، طراحی مبلمان جدید و خلاقانه ی شرکت missana را انجام داد. این سری جدید با نام " مبلمان وزغی "، حاصل همکاری و تلاش دو سالانه ی آن ها می باشد و در سایز و مدل های مختلف طراحی و اجرا شده است. شرکت طراحی مبلمان میسانا به خاطر طرح های تکنیکی منحصر به فرد و الهام گرفتن از مبلمان سنتی اسپانیا، معروف است. در ادامه با آرل همراه باشید...

تحریریه معماری آرل
در این بخش قصد داریم به معرفی 14 طرح خلاقانه برای صندلی بپردازیم. تمام این صندلی ها با کائوچو طراحی شده اند. برای تماشای این ایده ها در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
گرداورنده: مسعود فلاح
این روزها بیشتر با جمله "صرفه جویی در فضا" برخورد کرده اید و می دانید محصولات جذابی وجود دارد که فضای کمی از محیط شما را اشغال می کند و زیبایی و کاربرد خاص خود را نیز دارند. شما هم حتما در طراحی های خود با مشکل کمبود فضا مواجع شده اید، شاید یکی از راه های مناسب برای رفع این مشکل استفاده از محصولاتی ترکیبی باشد، به طور مثال تخت های تاشو نمونه های از این محصولات است و تقریبا همه شما با آنها آشنا هستید. در ادامه ویدیوی معرفی برخی از مبلمان ترکیبی را تماشا کنید.
تحریریه معماری آرل
میز قهوه خوری چوبی، تنوع طرح زیادی می تواند داشته باشد و شما نیز نمونه های بسیار زیادی دیده اید. اما Stelios Mousarris، دست به کار خلاقانه ای زده است. میز قهوه خوری ساخته شده توسط وی، یک شهر را زیر خود دارد. ایده ی این میز از فیلم Inception گرفته شده است. با آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفرمحتاط
233 طرح از 34 کشور برای این مسابقه فرستاده شد. در پایان 3 برنده اعلام شد و 20 نفر لوح تقدیر گرفتند. در این بخش قصد داریم به معرفی طرح های نفرات اول تا سوم بپردازیم.


مترجم: ثنا حسینیان
در طراحی لامپ های ایستاده همیشه از یک ایده ی تکراری به صورت های متنوع استفاده می شد ولی این بار گروه Wald HI . LO به ایده ای جدید و خلاقانه برای طراحی این لامپ رسیدند. از همان اجزا و دیتیل های همیشگی برای طراحی لامپ ایستاده استفاده کرده اند با این تفاوت که قسمت سیم این لامپ در قطعه ی آلومینیومی ضخیم و محکمی قرار گرفته و به این صورت مستقیماً به پریز برق متصل می شود و بقیه قطعات را در حالتی معلق و ایستاده نگه می دارد. زیبایی این طراحی خلاقانه در این است که بدون نیاز به قطعه ای اضافی و بسیار ساده این سیستم روشنایی ساخته شده است. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم: ثنا حسینیان
استودیو طراحی duffy london از طراحی میز های مجموعه ی " megalith " رونمایی کرد. این میز ها به گونه ای طراحی شدند که با خطای دید گویی بدون وجود پایه و جاذبه بر روی زمین ایستاده اند. این میز در دو سایز coffee table و میز نهارخوری طراحی و تولید شده اند. ابتکار طراحان در شکل پایه به آگاهی و تسلط آن ها در علم فیزیک و پخش بار مساوی در بین پایه ها مربوط می شود. پایه ها با متریال و بافت های متفاوتی موجود می باشد: پایه های چوبی، پایه های استیل مشکی یا سفید و پایه های استیل براق. در ادامه با آرل همراه باشید...


تحریریه معماری آرل
وقتی با کمبود جا در خانه روبرو هستید، یکی از راه هایی که برای فائق آمدن بر این مشکل پیش رو دارید، استفاده از وسایلی است که جای کمتری اشغال می کنند و در نتیجه، فضای بیشتری در دسترس خواهد بود. در این بخش تصمیم گرفته ایم نمونه هایی از میزهای ناهار خوری ارائه کنیم که بسیار کم جا می گیرند و بعضا جمع هم می شوند تا کمترین فضا را اشغال نمایند. با آرل همراه باشید تا این نمونه میزها ناهارخوری را مورد بررسی قرار دهیم.


مترجم: نیلوفر محتاط
طراحی این مجموعه توسط Johan Kauppi و Bertil Harstrom انجام شده و شرکت Nola کار ساخت و اجرای این مجموعه را بر عهده گرفته است. در تمام مبلمان شهری موجود در این مجموعه از فرمهای بی تکلف و ساده ی صاف و منحنی استفاده شده است. هدف از چنین طراحی ایجاد مجموعه ای ساده و بادوام است که بیشتر به خاطر دوام داشتن شهرت دارد نه ظاهر هیجان انگیز. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
Florian Schmid این میز را طراحی کرده است. این میز با چوب درخت گردو ساخته شده و در نگاه اول بسیار ظریف است اما دارای پایه ای مستحکم می باشد. ایده ی اولیه طرح را طراح از متر چوبی تاشویی که در زیر باران جا گذاشته بود، اقتباس کرد. قطعات چوبی پایه ی میز به کمک برش لیزری ساخته شده اند. این پایه ها از طریق کشش استحکام لازم برای نگهداری سطح میز را فراهم می کنند. این مجموعه دارای میزهایی با ابعاد مختلف برای عملکردهای متفاوت است.


1.

مترجم: ثنا حسینیان
طراحی میز کار و مطالعه های گذشته که کارها با مداد و کاغذ انجام می شد، فقط از 2 روش پیروی می کرد: یا از یک سری کشو ها استفاده می کردند و یا نصف بیش تر اتاق را با طراحی قفسه ها اشغال می کردند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی برای طراحی میز مطالعه های جدید به فضاهایی کوچک تر نیاز داریم، میزی به اندازه یک لپ تاپ و چند کشو برای نگهداری لوازم، تمام چیزی است که باید در طراحی میز کار منزل در نظر گرفت. در این پست 40 مدل طراحی میز مطالعه منزل مدرن و جدید با کم ترین اشغال فضا را معرفی می کنیم.


مترجم : ثنا حسینیان
طراحی نیمکت با ایده ای خلاقانه توسط benjamin graindorge انجام شده، او از تنه و شاخه های واقعی درخت برای طراحی نیمکت استفاده کرد. تنه ی درخت به شکل سطح نشیمن درآمده و از شاخه های آن به عنوان پایه استفاده شده است. پایه ی دیگر این نیمکت شفاف است و به این صورت طراح با استفاده از این متریال شفاف قدرت و زیبایی چوب طبیعی را با تاکید بیش تر، به بیننده القا می کند. از این نیمکت که برای نمایشگاه پاریس YMER&MARTA طراحی شده، هم می توان به عنوان المانی تندیس وار و هم به عنوان یک نیمکت با عملکرد واقعی، استفاده کرد. در ادامه با آرل همراه باشید...
مجموع ۱۱۰ رکورد - در ۹ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir