۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶مترجم: نیلوفر محتاط
Zsolt Hlinka، عکاسی است اهل بوداپست که موضوع مجموعه ی عکاسی اخیر او تقارن و هارمونی است که در نمای کلاسیک ساختمان های مجاور رودخانه ی دانوب مشاهده می شود. این عکاس خلاق برای تأکید بر هماهنگی بین اجزا و تناسبات این ساختمانها، در تصاویر، ساختمانهای اطراف را حذف و به جای آن زمینه ای با رنگ یکنواخت گذاشته است. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: ثنا حسینیان
طراح و هنرمند Marina Adamova با استفاده ار کاغذ، سری کارت های تبریک برای کریسمس طراحی کرده است. طراحی کارت تبریک کریسمس یکی از انتخاب های ساده و مناسب برای هدیه دادن به دوستان است و با استفاده از یک ایده ی خلاقانه می توانید با کار دست خود کارتی به یاد ماندنی به عزیزانتان هدیه دهید. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم: نیلوفر محتاط
Janek Sedlar، عکاس جوانی است که در جمهوری چک زندگی می کند. وی در زمینه ی هنر عکاسی تحصیلات آکادمیک ندارد و تجربی مهارت های عکاسی را آموخته است. این عکاس جوان به دلیل عکسهایی که از طبیعت گرفته شهرت دارد و تمام آثار او دارای حال و هوایی سورئال است. برای دیدن این تصاویر فوق العاده با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
Nguyen Vu Phuoc عکاس نامدار ویتنامی است که عمده شهرت وی به دلیل عکسهایی است که از کشور ویتنام گرفته است. هنر عکاسی او منحصر به فرد بوده و آثار متنوعی دارد. برای تماشای آخرین آثار او با ما همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
11 دسامبر در ژاپن روز هنر اریگامی است اما بر خلاف نظر عموم هنر اریگامی کاملاً ژاپنی نیست گرچه منشأ آن از سال 1680 از کشور ژاپن بوده است. در سال 1780، Friedrich Fröbel، آموزگار آلمانی، به آموزش ایجاد اشکال هندسی با تا کردن کاغذ به دانش آموزان پرداخت. این شیوه ای که او برای این کار ابداع کرد در سال 1860 در ژاپن پیشرفت کرد و مبنایی شد برای آنچه ما امروز اریگامی مدرن می نامیم. برای تماشای این آثار زیبا با ما همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
Arno Raffael Minnkinen عکاسی است که بیش از 40 سال است که در زمینه ی عکاسی سورئال فعالیت دارد. او در آثارش اعضای بدنش را به گونه ای هنرمندانه با چشم اندازهای طبیعی ترکیب می کند. نکته ی جالب در مورد عکسهای این هنرمند این است که تمام آن ها کاملاً واقعی هستند و در هیچ کدام از آن ها از نرم افزار فوتوشاپ استفاده نشده است. برای مشاهده ی این تصاویر فوق العاده با ما همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
بیابان Atacama خشکترین بیابان روی کره ی زمین است. اما این زمین بایر به ظاهر بی ثمر نیز تحت شرایطی صحیح می تواند شکوفا شود. در نتیجه بارش زیاد بارانی که اخیراً در شیلی روی داده، دشتی از گل های زیبا در این بیابان ایجاد شده است. مدیر بخش خدمان توریستی این بیابان رویش گل ها با چنین تراکم بالایی و آن هم دو بار در سال را بی سابقه دانست و اشاره کرد که وقوع چنین پدیده هایی به دلیل بروز تغییرات آب و هوایی است. بیش از 20000 توریست قرار است که از این بیابان بازدید کنند و این موجب خشنودی مردم محلی شده است. برای دیدن این تصاویر چشمگیر با ما همراه باشید.

تحریریه ی معماری آرل
این مناظر شگفت انگیز مربوط به غارهای یخی جنوب ایسلند می باشد. سقف یخی این غارها از خاکستر پوشانده شده. با هم به تماشای این تصاویر زیبا می پردازیم.


تحریریه ی معماری آرل
نخستین جشنواره نیکان با حضور بهرام بیضایی و اجرای نمایش‌خوانی شب هزار و یکم توسط مژده شمسایی و اجرای موسیقی گروه نوا با صدای سینا سرلک و سرپرستی امیر نوژن4 مهر در سانفرانسیسکوی آمریکا برگزار شد.به گزارش روزنامه شرق برهان اسکرو‌چی دبیر این جشنواره ضمن اعلام این خبر هدف از برگزاری این جشنواره را نزدیک کردن ارتباطات افراد با بهره‌گیری از هنر‌‌های موسیقی و تئاتر و نقاشی و در فضای پر از ترافیک و ازدحام منطقه کالیفرنیای شمالی دانست و گفت:آنچه در این منطقه در حال رخ دادن است ترافیک شدید و کمی ارتباط انسان‌ها با همدیگر و رقابتی ناموزون برای رسیدن به مقصد است و این به گمانم آدمی را از انسانیت خود دور می‌کند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
ریچارد سیلور عکاسی نیویورکی است که از کلیساهای مشهور نیویورک تصاویر عمودی پانوراما تهیه کرده است. هر عکس با 6 تا 10 شات گرفته شده است و عکاس برای گرفتن این عکس ها در مرکز پلان ایستاده است. معماری زیبای این کلیساها را به طور تمام و کمال می توان در این تصاویر مشاهده کرد. برای دیدن این تصاویر جالب با ما در آرل همراه باشید.


گردآوری: نیلوفر محتاط
این بخش را به تصاویری اختصاص دادیم که در آن ها زندگی شهری با حیات وحش ترکیب شده و در غالب هنر سورئال به تصویر کشیده شده است. همانطور که می دانیم زندگی صنعتی شهری کاملاً بر ضد طبیعت است. هنرمند در این تصاویر این تضاد را به زیبایی هر چه تمام تر و با ترکیب بندی فوق العاده به تصویر کشیده است با ما همراه باشید.


مترجم : ثنا حسینیان
عکاس آلمانی markus brunetti آلبوم جدید خود با نام " facades " را منتشر کرد. در این آلبوم عکس هایی از نمای کلاسیک کلیسا ها، عمارت ها و صمعه های تاریخی سراسر اروپا می بینید. این شخص کار عکاسی از نمای کلاسیک ساختمان ها را از سال 2005 شروع کرد و تا به امسال ادامه داشت. در این مجموعه می بینید که فریم و شیوه ی مشخصی برای عکاسی انتخاب شده و در تمامی تصاویر این فریم حفظ شده است، در این عکس ها از هیچ گونه فیگور انسانی دیده نمی شود و تمام دقت بر روی جزئیات سازه ی کلاسیک ساختمان ها است. در ادامه با آرل همراه باشید...

مترجم: مهرداد نجیب زاده
یوری شوئدف (Yuri Shwedoff) گرافیست و هنرمند روسی مناظر چشمگیر و بی نظیری را با تم های دیجیتال تیره و تار خلق کرده که برگرفته از ادغام توهمات علمی تخیلی می باشد. کارهای جدید وی نشان دهنده دنیای پوچ و تاریک فن آوری و زیست شناسی آینده می باشد. کارهای وی تصاویر سورئالی است از محیط درون و برون شهری، پرتره، تکنولوژی که به شکل عجیبی ادغام شده است. تصاویر زیبای وی مشخصه اصلی تنهایی و انزوا کنار حوادث ماوراء الطبیعه است که پارادوکسی زیبا از نورو تاریکی را به نمایش گذاشته است. با آرل در ادامه همراه باشید...
مجموع ۳۷۷ رکورد - در ۲۹ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir