۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

رویداد ها و اخبار و مطالبی که عموم مردم می تواند از آنها استفاده کنند، و اخباری است که بر روی موج اتفاقات می باشد. در این بخش هر موضوع جذاب با هر نگرش برای شما وجود دارد و باعث می شود تا زمان کوتاهی از زندگی روزمره خود خارج شوید. اطلاعات عمومی روز ایران و جهان در این بخش خودنمایی می کند. 

محل زندگی شما کجاست؟ یک منطقه روستایی، شهر کوچک یا کلان‌شهر؟ شهرها با رشد فزاینده‌ای روبه‌رو هستند و این امر نیازمند مدیریتی کارآمد است که پاسخگوی نیازهای ساکنان کنونی و نسل‌های آینده باشد. اگرچه ممکن است نیازهای اولیه شما امروز برآورده شود، اما تضمینی برای تداوم این وضعیت در آینده وجود ندارد. نسل‌های آینده با چالش‌های متعددی روبرو خواهند بود. پایداری شهری راه‌حلی برای رسیدگی به این نگرانی‌ها ارائه می‌دهد. این رویکرد با استفاده از روش‌های مختلف، به دنبال ایجاد شهرهای پایدار است.

در سال‌های اخیر، به دلیل بااهمیت‌تر شدن ارزش زندگی شهری و فضاهای عمومی، نما هم‌ اهمیت بیشتری پیدا کرده است. نمای یک سازه، فضای داخل را از خارج جدا می‌کند و به بیننده اجازه می‌دهد ذوق و فرهنگ طراح و معمار را بشناسد. البته نمای ساختمان جنبه خصوصی ندارد و باید متناسب با بافت شهر و منطقه طراحی شود. به عبارت دیگر، هارمونی طراحی نما با بافت شهری باید کاملا برای بیننده ملموس باشد. 
به طورکلی، نمای ساختمان از یک طرف شخصیت ساکنین و از یک طرف دیگر به جنبه اجتماعی شهر اشاره دارد. بنابراین نمای یک ساختمان بر شکل دهی نمای شهری که در آن قرار دارد، تاثیر می‌گذارد. 
 
مهم‌ترین نکته در دکوراسیون فروشگاه میزان جذابیت آن برای مشتری است. دکوراسیون فروشگاه عنصری بسیار مهم قلمداد می‌شود که باعث زیبایی محصولات در نظر مشتری خواهد شد. طراحی دکوراسیون فروشگاه به نوع چیدمان، نحوه قرار دادن وسایل، ایجاد مسیرها و نمایش محصولات و کالا اشاره دارد و باید به‌گونه‌ای باشد که مشتریان بتوانند آزادانه در آن تردد کنند و رفت‌و‌آمد آن‌ها را خسته نکند. مهم نیست چه محصولی می‌فروشید، مشتریان فروشگاه‌هایی را ترجیح می‌دهند که می‌توانند به‌راحتی در آن محصولات را ببینند.
در طراحی داخلی مغازه، ایجاد یک سبک منحصربه‌فرد و خاص مهم‌ترین اصل است. هر نوع مغازه‌ای با تعدادی ویژگی و تفاوت‌های ظریف مشخص می‌شود که باید در طراحی فضای داخلی مورد توجه قرار گیرد. در اصول طراحی دکوراسیون مغازه محصول باید به بهترین شکل ممکن به نمایش در آید، ولی به‌گونه‌ای که ارائه آن برای کارکنان هم راحت باشد. در چیدمان مغازه اطمینان از سادگی و راحتی کار با مشتری، نمایش کالاها و تغییر نوردهی ضروری خواهد بود.
آیا از طرح‌های یکنواخت مبلمان منزل خسته شده‌اید و به دنبال طرحی نو هستید؟ مطمئنا همین‌طور است، وگرنه به این صفحه نمی‌آمدید! امروزه طراحی خلاقانه مبلمان منزل به یک ترند عمومی در میان طراحان مشهور تبدیل شده است. در این مطلب، 30 نمونه خلاقانه و منحصر به فرد از طراحی مبلمان مدرن را با شما به اشتراک می‌گذاریم. اگرچه برخی از این مبلمان‌ها غیرمعمول هستند و ممکن است به مذاق همه خوش نیایند، اما قطعا به چشم می‌آیند و باعث جلب توجه مهمانان شما خواهند شد. اکنون تنها کار لازم این است که یکی از طرح‌های هوشمندانه زیر را برای خودتان برگزینید.
کفپوش پایه و اساس خانه است و زمینه را برای سایر عناصر طراحی داخلی فراهم می‌کند. موکت یکی از اولین چیزهایی است که افراد هنگام ورود به اتاق متوجه آن می‌شوند و می‌تواند بر درک آن‌ها از فضا تاثیر بگذارد. موکت مناسب می‌تواند فضای کوچک را بزرگ‌تر نشان دهد و به اتاق گرما بی‌افزاید. علاوه بر این، موکت می‌تواند در تعیین سبک و زیبایی کلی طراحی داخلی نقش داشته باشد و حتی حال و هوای کل خانه را تعیین کند. با شناخت انواع موکت و همچنین مزایا و معایب موکت، بهتر می‌توان کفپوش مناسب برای خانه را انتخاب کرد. 
وقوع زلزله در ترکیه توجه جهان را به خود معطوف کرد. اگرچه زلزله‌های بزرگ زیاد اتفاق نمی‌افتند، اما یکی از مخرب‌ترین خطرات برای ساختمان‌ها به شمار می‌روند. این واقعیت که پیش‌بینی می‌شود درصد رو به رشدی از جمعیت جهان در مناطق شهری زندگی خواهند کرد، نیاز به کاهش خطرات در مناطق زلزله‌خیز را برجسته می‌کند. اثرات زلزله بر ساختمان‌ها چیست و چرا ساخت‌و‌ساز مقاوم در برابر زلزله بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد؟ 

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

همراهان  آرلی در سال جدید خورشیدی سبزی، شادی، سلامتی، بهره وری، اثربخشی فعالیتها و بهروزیتان را از درگاه ایزد منان آرزومندیم ....

تحریریه معماری آرل

هدف طراحی یا تلاش برای درک و پاسخ دادن به "سه تهدید" مقیاس، سرعت و کمبود منابع، به کارگرفتن قابلیت ساخت و ساز خود مردم است. ما نمی توانیم معادله ی یک میلیون نفر در هفته را حل کنیم مگر اینکه قابلیت خود مردم را برای ساخت و ساز به کار بگیریم. پس، با یک طرح درست، زاغه ها و محله های فقیر نشین نه تنها مشکل ما نخواهند بود بلکه به تنها پاسخ ممکن بدل خواهند شد. 
چه نیروی ساخت و ساز شخصی باشد، چه نیروی عقل سلیم، و چه نیروی طبیت، همه ی آنها باید تبدیل به فُرم شوند، و چیزی که این فُرم می سازد و شکل می دهد، نه سیمان و آجر و چوب، بلکه خود زندگیست. قدرت تلفیق در طراحی، تنها و تنها تلاشی است برای قراردادن نیروی زندگی در هسته ی مرکزی طراحی و معماری.

تحریریه معماری آرل
امروز اپل، لند مارک خود، فروشگاه Fifth Avenue را که در گوشه پارک مرکزی، یکی از بزرگترین فضاهای شهری عمومی جهان، واقع شده است بازگشایی کرد. با قرار گرفتن در مقابل ساختمان معروف جنرال موتورز توسط ادوارد دورل استون، این سایت دارای سابقه ی طولانی است. این پلازای فراموش شده، در سال 2006 با ورود مکعب شیشه ای تعریف کننده استیو جابز برای اپل در خیابان پنجم به یکی از جالب ترین جاذبه هایی عکاسی در شهر تبدیل شد. خیابان Fifth Avenue با معکب شیشه ای، به دنبال احیای پلازا با دسترسی بیشتر از سه طرف، و همین طور تقویت روحیه مترقی و خلاقانه است که نماد اصلی برند اپل می باشد. این پروژه نتیجه همکاری نزدیک تیم طراحی در اپل به سرپرستی مدیر طراحی، سِر جاناتان ایو و تیم های طراحی و مهندسی یکپارچه در تیم فاستر و همکاران است. هماره آرل باشید..
تحریریه معماری آرل
میدان تقسیم (تکسیم)  در بخش اروپایی شهر استانبول ترکیه واقع شده است و یکی از مراکز خرید، جاذبه‌های گردشگری و تفریحی این شهر به‌شمار می‌آید که به خاطر رستوران‌ها، مغازه‌ها و هتل‌های متعددش شناخته شده‌است. این میدان شناخته شده‌ترین و معروف‌ترین مرکز مدرن شهر استانبول است. شهرداری کلانشهر استانبول با هدف تقویت زندگی این شهر و حق زندگی شهری آزاد در استانبول ، روند طراحی مجدد تعدادی از مکانهای مهم عمومی را با مشارکت ساکنان استانبول آغاز کرده است. مسابقات طراحی شهری برای میادین مهم استانبول به ویژه میدان تقسیم نیز پذیرای ایده طرح های نوین می باشد! در ادامه با آرل همراه باشید....
تحریریه معماری آرل
Dunescape ، یکی از اولین پروژه های گروه معماران SHoP که بیانگر رویکردی برای طراحی، یک تجربه عمومی و استفاده از فناوری های جدید است که هنوز هم الهام بخش و معرف کار استودیوی آنها می باشد.
در سال 2000، موزه هنرهای مدرن برنامه معماران جوان خود را آغاز کرد : مسابقه ای برای طراحی یک سازه در محوطی جلویی مرکز هنری PS1 در Queens.
SHoP به عنوان برنده نخستین، محیطی چند جانبه و جالب توجه را طراحی و ایجاد کرد که بازدید کنندگان را به جمع شدن ، ماندن و ساکن شدن در این موسسه به روش های جدید دعوت و هم چنین به عنوان محور اصلی عمل می کرد و به عنوان مجموعه ای برای وقت گذارنی های تابستانی عملکرد داشت.
مجموع ۱۴۴ رکورد - در ۱۲ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir