معماری آرل

فراخوان پرتره باغ ایرانی


مؤسسه مطالعات جهان باغ ایرانیان در راستای شناخت بیشتر ویژگی های باغ ایرانی و مشارکت همه علاقمندان در این امر فرهنگی اقدام به برگزاری فراخوان پرتره باغ ایرانی نموده است.

دیتیل برنامه و بودجه

با توجه به اینکه دیتیل و جزیتات برنامه و بودجه مورد استفاده بسیاری از معماران عزیز قرار می گیرد، گروه معماران آرل بر آن شده است تا تمام دیتیل های پر کاربرد را بصورت دسته بندی در سایت قرار دهند. مجموعه دیتیل ها مربوط به هر بخش بصورت جداگانه در یک فایل زیپ قرار داده شده است که شما کاربر محترم می توانید آن را به راحتی دانلود نماید.
فایل های موجود بصورت DWG می باشد که برای هر بخش جدولی که فایل مربوط به آن قرار داده شده تا در صورت نیاز فایل مورد نیاز را دانلود نمایید.

دسته بندی دیتیل و برنامه بودجه

طراحی داخلی دفتر اسکایپ ، بزرگترین شرکت تلفن اینترنتی

طراحی داخلی ، طراحی داخلی اداری ، دفتر اسکایپ

تلفن اینترنتی محبوب اسکایپ در ستاد شمالی آمریکا در منطقه خلیج در پالو آلتو کالیفرنیا قرار دارد. زمانی که طراحی داخلی آن آغاز شد، به کمک پنهان کردن سقف اجازه می دهد طراحی صنعتی سبک تصور شود، در نتیجه افزایش دامنه را برای نوآوری در طراحی بوجود آورد. ویژگی های این سایت شکستن محیط به انواع مختلفی از فضاهای تطبیقی ​​برای دیدار خصوصی است.
طراحی داخلی ، طراحی داخلی اداری ، طراحی داخلی اسکایپ ، طراحی داخلی skyp ، آرل طراحی داخلی ، طراحی داخلی اداری ، طراحی داخلی اسکایپ ، طراحی داخلی skyp ، آرل طراحی داخلی ، طراحی داخلی اداری ، طراحی داخلی اسکایپ ، طراحی داخلی skyp ، آرل طراحی داخلی ، طراحی داخلی اداری ، طراحی داخلی اسکایپ ، طراحی داخلی skyp ، آرل

ایده ای مدرن برای طراحی داخلی

 طراحی داخلی ، معماری داخلی ، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی تجاری

ایده ای جالب برای طراحی داخلی تجاری ، که برای مغازه و فروشگاه لباس مورد استفاده قرار گرفته است. برای دیدن عکس های بیشتر از این طراحی داخلی به ادامه خبر مراجعه کنید.
 طراحی داخلی ، معماری داخلی ، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی تجاری  طراحی داخلی ، معماری داخلی ، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی تجاری  طراحی داخلی ، معماری داخلی ، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی تجاری  طراحی داخلی ، معماری داخلی ، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی تجاری

ویلو گلس، شیشه‌ا‌ی نازک و منعطف

willow glass ، ویلوگلس ، شیشه ای نازک  ، arel


جای هیچ شکی نیست که تلفن‌های هوشمند آینده مجهز به نمایشگرهای منعطف خواهند شد، بدین تردید نه تنها صفحه نمایش بلکه همه‌ی اجزای آنها به گونه‌ای ساخته خواهند شد که شاید کاربران آینده بتوانند در مواقع عصبانیت به خوبی آن‌ها را فشرده و مچاله کنند! در همین راستا، مهندسان شرکت کورنینگ (Corning) موفق به ساخت شیشه‌‌ای نازک و منعطف برای استفاده در گجت‌های آینده شده‌اند.

آیا چاپگرهای سه بعدی می‌توانند کلونی‌های آینده بر روی ماه را شکل دهند؟

خلاقیت ، چاپگرهای سه بعدی

مدتی است که چاپگرهای سه بعدی روانه بازار شده‌اند و کارایی خود را در ساخت انواع و اقسام کاردستی‌های کاربران، آلات موسیقی و پروتزهای مصنوعی ثابت کرده‌اند. حال فرصت آن است که این وسیله‌ی نوآورانه قدمی مثبت در تحقیقات فضایی بردارد؛ به همین منظور محققان اروپایی با نگاه جدی‌تر به این دستگاه می‌کوشند تا از آن برای ساخت کلونی‌های آینده بر روی کره‌ی ماه بهره ببرند.

کارگاه آموزشی تخصصی استفاده مجدد از فضاهای فرهنگی - تاریخی

کارگاه آموزشی تخصصی استفاده مجدد از فضاهای فرهنگی - تاریخی (Reuse of Cultural & Historical Spaces) توسط مؤسسه پژوهشی فرهنگ و هنر دانشگاه تهران، دانشگاه پلی تکنیک میلان و دانشگاه علاءالدوله سمنانی به صورت مشترک در تاریخ 12 تا 16 اسفند به مدت 40 ساعت در باغ نگارستان دانشگاه تهران برگزار می‏گردد.

بازنمایی هویت های پست مدرن در فضاهای مسکونی شهر با تاکید بر شهر های ایران (1)

بازنمایی هویت های پست مدرن در فضاهای مسکونی شهر با تاکید بر شهر های ایران

برای اینکه شهر بتواند خود را در فضا مشخص کرده و قابلیت خوانایی پیدا کند، می باید نظام های نشانه شناختی را با نظام هایی دیگر از شکل ها و معماری و شهرسازی ترکیب کند. شهرهای کنونی ما به رغم هویت های دیرینه بسیاری از آنها که در فضا و معماریشان تبلور یافته، سالهاست که به سوی نوعی بی شکلی می روند و صورت بروز بیرونی آنها بیش از هر چیز در یک معماری و شهرسازی بی هویت و در عین حال سودجویانه نمود پیدا کرده است.

طرح برنده زاها حدید برای شهر نمایشگاهی قاهره

طرح برنده زاها حدید برای شهر نمایشگاهی قاهره

زاها حدید قرار است شهرک نمایشگاهی کایرو اکسپو (Cairo Expo City) را با مشاور چند تخصصی بارو هَپولد (Buro Happold) طراحی کند.

نماد دو پهلو: برج شهیاد، ميدان آزادي ( قسمت اول)

نماد دو پهلو: برج شهیاد، ميدان آزادي


روياي شاه، كه به گمان خود مي‌توانست آن را عملي كند، بناي دوبارهء ايران در قالب تمدن بزرگ بود. اما اين رويا تا حدودي مبهم و ضد و نقيض مي‌نمود: او از يك سو مي‌خواست از نيروهاي ايران باستان كمك بگيرد، چون ادعاي جانشيني بلا‌فصل كوروش كبير را داشت، و از سوي ديگر براي تمدن بزرگ به دنبال الگوهايي همچون فرانسه و انگلستان بود. مقايسهء ايران با كشورهاي اروپاي غربي در دههء 60 و 70 ميلا‌دي، اشتباهي تاريخي و كاملا‌ً غيرواقع‌بينانه بود. اما روياهاي سلطنتي بيشتر وقت‌ها ماهيتاً دست نيافتني‌اند و براي عامهء مردم بيش از حد جاه‌طلبانه.

نشست سیمای شهر، مبین هویت شهری و انسانی

تقلید کورکورانه شهرها از یکدیگر و استفاده نکردن از عناصر هویتی که به پیشینه هر شهر بازمی‌گردد، سبب یکنواختی سیمای شهرها شده است. این امر که نتیجه‌ای جز بی‌هویتی انسان و نارضایتی از محیط به دنبال ندارد، در حالی اتفاق می‌افتد که می‌توان از سیما و ظاهر شهری برای پیام‌رسانی و انتقال معانی بهره‌ها برد.

مجموع ۵۶۹۵ رکورد - در ۴۳۹ صفحه