معماری آرل


کتابی مصور از معماران مشهور و معروفترین ساختمان‌هایشان

ویدئوی ذیل یک انیمیشن از معروفترین ساختمان‌های بیست و شش معمار برگزیدۀ معاصر در کشورهای مختلف است که به ترتیب الفبای انگلیسی از «آلوار آلتو» شروع شده و با «زاها حدید» تمام می‌شود.

فراخوان اکسپوی 2015 میلان


آگهی دو مرحله ارزیابی کیفی مهندسین مشاور برای مسابقه معماری طراحی پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان ایتالیا منتشر شد.

معماری داخلی

معماری داخلی

معماری داخلی که به عنوان یک حرفه، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شده، بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمانها به منظور انجام فعالیتهای روزمره یعنی زندگی و کار است و براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از :« هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه ».
بخش اعظم عمر ما در فضاهای داخلی بناها سپری میشود. این فضاها محیطی را ایجاد میکنند که پاسخگوی نیازهای اساسی ما نظیر نیاز به سرپناه بوده و بسیاری از فعالیتهای ما در آن صورت می­گیرد. همچنین آنچه به یک بنا روح میبخشد، فضای داخلی آن است. طراحی داخلی دکوراسیون داخلی معماری داخلی طراحی داخلی،معماری داخلی،دکوراسیون داخلی،دکوراسیون

ساخت میز منحصر بفرد از گروه معماران آرل

میز منحصر به فرد ,  میز جلسات  , arel ,  میز رسمی
این میز بسیار زیبا و منحصر بفرد توسط گروه معماران آرل ساخته شده است.
می توان میز در اتاق جلسات ، دفتر مدیر و ... بکار برد و محیط خاص و زیبا را برای محیط کار خود ایجاد کرد.
میز منحصر به فرد , میز جلسات ، آرل , میز , طراحی میز , معماری میز میز منحصر به فرد , میز جلسات ، آرل , میز , طراحی میز , معماری میز میز منحصر به فرد , میز جلسات ، آرل , میز , طراحی میز , معماری میز میز منحصر به فرد , میز جلسات ، آرل , میز , طراحی میز , معماری میز

ديالکتيک فضاها; غنای زيست شهری


ديالکتيک فضاها; غنای زيست شهری
هگل فیلسوف آلمانی می گوید:" هر حالی از فکر و یا از اشیاء و هر تصور و وضعی در عالم، به شدت به سوی ضد خود کشیده می شود، بعد با آن متحد شده یک کل برتر و معقدتر تشکیل می دهد... هر وضع و اثری مستلزم یک نقیض و ضدی است که تطور باید آن دو را آشتی داده به وحدت مبدل سازد ".او این فرآیند دگرگونی را دیالکتیک می نامد و هدف آن را معرفت مطلق در یک سطح و جامعه ارگانیک در سطح دیگر.

نکوداشت توکل اسماعیلی برگزار می شودسازمان زیباسازی شهر تهران سه شنبه ( 3 بهمن ماه) نکوداشت توکل اسماعیلی را با حضور هنرمندان و دانشجویان در محل نگارخانه برگ برگزار می کند.

بررسی آثار معماری نیکلای مارکف


دبیرستان البرز ، اثر نیکولای مارکوف ، مارکوف ، نیکولای
وقتی از معماری دوران معاصر ایران صحبت می‌شود،چند بنای شاخص‌ در تهران و اطراف آن به ذهن متبادر می‌شود.در همه این عمارت‌ها ویژگی‌های مشترکی وجود دارد و علاقه‌مند بدون تحقیق به این‌ نتیجه اولیه می‌رساند که در دو دهه اول رن معاصر شمسی، یک خرد جمعی در معماری ایران وجود داشته که نتییجه آن عمارت‌هایی باشکوه‌ مانند دبیرستان البرز،ساختمان پست،مدرسه دارالفنون،مسجد امین‌ الدوله،کلیسای ارتدوکس،کارخانه قند ورامین و ورزشگاه امجدیه‌ است.

رویکرد خلاقانه در طراحی مجسمه های شهری


رویکرد خلاقانه در طراحی مجسمه های شهری در راستای ارتقای زیباسازی شهری
این مجسمه های هنری شهری یک سری الحاقات رنگی اند که همچون گذاره های موقت و گذرا برای چند هفته و حتی چند روز به منظور گسترش بصری ظاهر شهری مورد استفاده قرار می گیرند.بعضی از آنها به قدری ماهرانه و دقیق اجرا شده اند که تنها ساکنین دائمی متوجه آنها می شوند،همچون مجسمه های کوچکی از مردان داخل گودال.

نمایشگاه نقاشی یک معمار

جمعه 29 دیماه در گالری گلستان، نمایشگاهی از آثار نقاشی بهمن نیکو برپا شد.

مهندس هوشنگ صانعی درگذشت


هوشنگ صانعی از نخستین ورودی‌های دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در 1319 بود.

نمایشگاه 99 سال با دوربین‌های لایکا در موزه عکسخانه شهر

نمایشگاه 99 سال با دوربین‌های لایکا در موزه عکسخانه شهر نمایشگاه «99 سال با دوربین‌های لایکا» اول بهمن ماه در موزه عکسخانه شهر برگزار می‌شود.
این مجموعه شامل، 12 دستگاه دوربین دست ساز و 11 لنز لایکا می باشد که در طی 99 سال گذشته ساخته شده است.
موزه عکسخانه شهر با توجه رویکرد تخصصی و با هدف آشنایی هر چه بیشتر هنرجویان و هنرمندان و مجموعه داران با سیر تاریخی ساخت لنز و دوربین در جهان، اقدام به برپایی نمایشگاه 99 سال با دوربین های لایکا را کرده است.
این نمایشگاه تا 30 بهمن ماه ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به استثنای ایام تعطیل از ساعت 9 تا 17 و روزهای پنج شنبه 9 تا 13 به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفت‌تیر، خیابان بهار‌شیراز، بوستان بهار‌شیراز مراجعه نمایند و یا با شماره 88848993 تماس حاصل نمایند.

دایره‌المعارف بزرگ اسلامی


دایره‌المعارف بزرگ اسلامی
عرصة فرهنگ و تمدن بشر چنان گسترده و پهناور است که کشف بسیاری از زوایای آن تاکنون میسر نگشته و احاطه بر آن در آیندة نزدیک نیز ممکن نخواهد بود؛ اما کوشش در راه شناخت و نیز شناساندن آن به جویندگان حقیقت، وظیفه‌ای انسانی است که با همة دشواری‌هایش ثمراتی عظیم در پی خواهد داشت. در این عرصه آنچه به همت ملت‌های مصر، چین، یونان، روم، ایران و هند به وجود آمده، در تاریخ تمدن جهان و سیر اندیشة بشری به سوی کمال و رشد، سهمی بزرگ و جایگاهی خاص داشته است.

تاریخ خیابان‌های قدیم تهران در "خیابان نامه" ورق می‌خورد


"خیابان نامه" برنامه جدید رادیو فرهنگ است که روایتی مستند از خیابان‌های قدیمی تهران و سایر شهرهای ایران ارائه می‌دهد.

مجموع ۵۵۷۹ رکورد - در ۴۳۰ صفحه