امروز : شنبه , ۰۷ آذر ۱۳۹۴
"طراحی بلندترین آسمان خراش دنیا در عراق"
"معماری پارامتریک: برگزاری ورکشاپی به نام "تغییر تراکم پویا""
" طراحی داخلی آمفی تئاتری محلی برای نمایش های فصلی چیچستر"
"میز ناهارخوری کوچک برای فضای کوچک"
"طراحی مجموعه ای از مبلمان شهری با چوب های سوئدی"
"معماری و طراحی غرفه ای به صورت پلی بر فراز برکه ای در آرژانتین"


اخبار

خلاقیت: معرفی چند زیردری با ایده ی خلاقانه


خلاقیت: معرفی چند زیردری با ایده ی خلاقانه
 
مترجم: نیلوفر محتاط
زیردری ها اغلب اکسسوری جذابی در خانه ها نیستند. طرح های خلاقانه ی این زیردری ها به شما نشان می دهد که حتی این اشیای کوچک و کم اهمیت خانه ی شما با طراحی خلاقانه می توانند باعث شاداب شدن دکوراسیون داخلی شوند. برای دیدن این طرح های جذاب با ما همراه باشید.

طراحی پوستر: تصور کن اگر این کودکان می توانستند کودکی کنند!

طراحی پوستر: تصور کن اگر این کودکان می توانستند کودکی کنند!

مترجم: ثنا حسینیان
گوندوز آقایو، طراحی که با پوستر های مفهومی و انتقادی خود معروف است به تازگی آلبوم جدید خود را با عنوان " تصور کن " ارائه کرده. در این مجموعه موضوع طراحی پوستر ها کودکان هستند و هدف او انتقاد از کسانی است که کودکان را در سیاست و بازی های خود قربانی می کنند. او برای طراحی پوستر ها از عکس های تلخ و تراژدی کودکان استفاده کرد و آن ها را در حالتی که باید باشند، تصور کرده است.

خلاقیت در طراحی قفسه ی کتاب


خلاقیت در طراحی قفسه ی کتاب
 
تحریریه معماری آرل
"اریب" نام مجموعه ای خلاقانه از قفسه های کتاب است که توسط Filip Jenssens طراحی شده است. خلاقیت این مجموعه از این لحاظ است که هر قفسه دارای بخشی برای نمایش و تأکید بر کتاب خاصی است. برای تماشای این مجموعه ی خلاقانه با ما همراه باشید.

خلاقیت: نقاشی های خیابانی که در هنگام بارش باران آشکار می شوند!


خلاقیت: نقاشی های خیابانی که در هنگام بارش باران آشکار می شوند!

مترجم: نیلوفر محتاط
گروهی از طراحان در کره ی جنوبی برای از بین بردن حس افسردگی که موقع بارش باران ایجاد می شود، دست به راهکاری خلاقانه زدند. این هنرمندان سطح معابر و خیابان ها را با رنگ هایی رنگامیزی کردند که موقع خیس شدن پدیدار می شوند و وقتی خشک می شوند ناپدید می شوند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

طراحی پنجره مدولار با نام آسمان بیش تر

طراحی پنجره مدولار با نام آسمان بیش تر

مترجم : ثنا حسینیان
طراح و معمار Adana Ferre Garcia پنجره های مدولار مخصوص آپارتمان های کوچک شهری طراحی کرده تا ساکنان این ساختمان ها نیز بتوانند از این طریق از نور و دید بیش تری بهره ببرند. طراحی پنجره مدولار " آسمان بیش تر " برای ایجاد گوشه ای آرامش بخش در آپارتمان های کوچک بوده، این پنجره هوای تازه و نور بیش تری را وارد آپارتمان می کند. این پنجره به طور همزمان هم نقش یک المان و هم یک فضا را ایفا می کند تا نیاز ساکنان شهر های پر جمعیت را برطرف کند.

طراحی چهار پایه های فلزی و بتنی با استفاده از خوشنویسی

طراحی چهار پایه های فلزی و بتنی با استفاده از خوشنویسی
 
مترجم: فرزانه فضلی خانی
طراحی این چهار پایه ها که کاریست از ایاد ناجا، برای هفته ی طراحی دبی آماده شده اند. در پاسخ به صحنه ی طراحی متنوع در حال ظهور دبی، یک بوتیک محلی که ارائه دهنده ی لباس، لوازم جانبی، دکوراتیو و آثار هنری است به نام o’de rose، در پی باز آفرینی چهارپایه است. در مدت گشایش هفته ی طراحی دبی،  از 26ام تا 31 اکتبر 2015، این فروشگاه میزبان نمایشگاهی از مبلمان معاصر است که آن ها را با استفاده از بازآفرینی مواد، روش های ساخت و آمیزه ای از میراث کهن و معاصر به نمایش می گذارد.

با آرل در ادامه همراه باشید...

خلاقیت: طراحی یخچالی زیرزمینی که انرژی الکتریکی مصرف نمی کند.


خلاقیت: طراحی یخچالی زیرزمینی که انرژی الکتریکی مصرف نمی کند.

مترجم: نیلوفر محتاط
خلاقیت طراح هلندی، Floris Schoonderbeek منجر به طراحی این یخچال زیرزمینی شد. خانه های مدرن امروز اغلب زیرزمین ندارند این در حالی است که بیشتر مردم این روزها به فضای زیرزمین احتیاج دارند. زیرا می توانند مواد غذایی خود را در آن نگه دارند و گلدان هایی را برای کاشت مواد خوراکی گیاهی آنجا بگذارند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

خلاقیت طراح ایرانی و خلق اولین ساعت مچی هوشمند مدولار جهان

خلاقیت طراح ایرانی و خلق اولین ساعت مچی هوشمند مدولار جهان

مترجم : ثنا حسینیان
علیرضا طهماسب زاده، دانشجوی رشته ی مهندسی پزشکی از دانشگاه ایمپریال لندن بود که در سن 20 سالگی به ایده ی طراحی ساعت مچی هوشمند مدولار رسید. او همیشه در رابطه با تاثیر گذاری لوازم هوشمند بر زندگی انسان ها پژوهش می کرد و در پی آن بود که این لوازم را با افکار خود کنترل کند. او طی تحقیقات خود به ایده ی طراحی ساعت مچی هوشمند رسید. در رابطه با کانسپت هوشمند بودن ساعت، او از اطرافیان خود سوال کرد: یک ساعت هوشمند چه امکاناتی باید داشته باشد، بعد از این پرسش با جواب های مختلفی بر اساس سلایق مردم مواجه شد و به همین دلیل تصمیم گرفت از قطعات مدولاری استفاده کند که هر کدام یک کاربری و عملکرد مجزا داشته باشند و هر کس کاربری هایی را که دوست دارد ساعت هوشمندش داشته باشد را انتخاب کرده و آن قطعات را به عنوان بند دور ساعت به هم وصل کند. در ادامه با آرل همراه باشید...

طراحی قفسه ی کتاب چوبی با قطعات ساده L شکل


طراحی قفسه ی کتاب چوبی با قطعات ساده L شکل

تحریریه معماری آرل
گروه طراحان فرانسوی Objet Optimisé، که در ساخت اتصالات چوبی و حل کردن دیتیل اتصال مهارت بالایی دارند، در یک حرکت ساده و خلاقانه کتابخانه ی چوبی ای را طراحی نموده و ساخته اند که برای سرهم بندی آن قطعات نیاز به هیچ میخ، پیچ و .... نخواهیم داشت. قطعات L شکل چوبی که این کتابخانه را می سازند، درون هم کلیک شده و روی هم سوار می شوند. با آرل همراه باشید.

طراحی عینک های خلاقانه توسط معمار ایرانی: نسیم صحت

طراحی عینک های خلاقانه توسط معمار ایرانی: نسیم صحت

مترجم : ثنا حسینیان
معمار و طراح زن ایرانی، نسیم صحت مجموعه ای خلاقانه از طراحی عینک های مینیمال و مدرن با نام Biz Eyes ارائه کرده است که در سایت های معماری مطرح جهان به نمایش گذاشته شدند. شکل های خاص فریم این عینک ها به وسیله ی چاپگر های سه بعدی به اجرا درآمدند. نسیم صحت برای طراحی عینک ها از موضوعاتی مانند مد، فرهنگ های مطرح، موسیقی و کتاب های مصور الهام گرفته است. در ادامه با آرل همراه باشید...

خلاقیت در هنر نقاشی به وسیله رسم نقطه

خلاقیت در هنر نقاشی به وسیله رسم نقطه

مترجم: مهرداد نجیب زاده
هنرمند خلاق انگلیسی، آنا انشینا با استفاده از نقاط رنگارنگ، تصاویر خلاقانه زیبایی را ارائه کرده است. این تصاویر به وسیله آبرنگ و نقطه به نقطه رسم شده اند تا ترکیب نهایی شباهت زیادی به تصویر یک پرنده یا حیوان داشته باشد. تونالیته مناسب برای ترکیب رنگ ها در کنار هم از خلاقیت های هوشمندانه طراح به شمار می رود. با توجه به تأکید طراح به رسم تصویر حیوانات، دقت زیادی در ترکیب بندی هر تصویر صورت گرفته است. 
با آرل در ادامه همراه باشید...

طراحی خانه های مسکونی رویایی با ترکیب المان ها و لنداسکیپ های مختلف

طراحی خانه های مسکونی رویایی با ترکیب المان ها و لنداسکیپ های مختلف

مترجم : ثنا حسینیان
matthias jung عکاسی است که سفر هایی به کشور های آسیا، اروپا و آمریکا داشته، در طول سفر خود او از لنداسکیپ های وسیع و عاری از سکنه و هم چنین از ساختمان های شاخص هر کشور عکاسی کرد.او با استفاده از عکس های واقعی خود و ترکیب آن ها با یکدیگر و اضافه کردن المان های مختلف، تصاویر رویایی خلق کرد. در این پروژه طراحی خانه های مسکونی رویایی، بعضی از آن ها را می بینید که به وسیله ی چرخ دنده هایی بین زمین و آسمان معلق هستند و نشان دهنده ی آن است که این تصاویر بین واقعیت و خیال قرار دارند. در ادامه با آرل همراه باشید...

تصاویری از خانه های متروکه


تصاویری از خانه های متروکه

مترجم: نیلوفر محتاط
تصاویر زیر متعلق به عکاسی است که سوژه های خود را از میان ساختمان های متروکه انتخاب می کند. تصاویری که در این قسمت ارائه خواهیم کرد بخشی از عکس هایی است که او طی سفر خود به کشورهای اروپایی از معماری ساختمان های متروکه گرفته است. این عکاس مجذوب تزئینات و معماری خانه های متروکه است و با این تصاویر قصد دارد به این نکته اشاره کند که هیچ چیز ماندنی و جاودانه نیست. با ما همراه باشید.

17 تصویر تکان دهنده از آلودگی کره ی زمین


17 تصویر تکان دهنده از آلودگی کره ی زمین

مترجم: نیلوفر محتاط
برکسی پوشیده نیست که بشر با مصرف منابع و بی توجهی روز به روز محیط زیست را آلوده تر می کند. این در حالی است که بسیاری از مردم موضوع آلودگی محیط زیست را جدی نمی گیرند. تصاویری که در این بخش مشاهده می کنید عمق فاجعه را به بهترین صورت نشان می دهد. برای مشاهده ی این تصاویر تکان دهنده با ما در آرل همراه باشید.

طراحی مجسمه های 4 اسب سوار در کنار رودخانه تایمز لندن

طراحی مجسمه های 4 اسب سوار در کنار رودخانه تایمز لندن

مترجم : ثنا حسینیان
در ماه های سپتامبر مردم وقتی از کنار گوشه ای از خط ساحلی رودخانه تایمز در لندن عبور کنند با 4 مجسمه مرد های اسب سوار مواجه می شوند. jason decaires taylor ، طراح و مجسمه ساز که با ساخت مجسمه هایی در زیر آب به شهرت رسیده، 4 مجسمه اسب سوار را در مقابل موزه هنر بریتانیا قرار داده است. همراه با حرکت و جزر و مد آب در طول روز دو بار این مجسمه ها پدیدار و پنهان می شوند. در ادامه با آرل همراه باشید...
مجموع ۲۲۶ رکورد - در ۱۶ صفحه
عضویت در گروه معماران آرل ! ایمیل :بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.
 

عضویت در آموزش های تخصصی آرل

تلگرام معماری و تلگرام طراحی داخلی
مسابقات معماری

خلاقیت

فضاهای فرهنگی


دعوت به همکاری


دعوت به همکاری (گرافیست)
گروه معماران آرل  برای همکاری در بخش طراحی فاز 2 معماری و گرافیک دعوت به همکاری می نماید.
 

آخرین اخبار

پروژه های گروه معماران آرل
 
موزه ملی ,  شرکت آرل استودیو شبکه 5 , شرکت  آرل هتل بین المللی سیمرغ ,  شرکت آرل ,  طراحی
غرفه شرکت آرل ,  نمایشگاه دفتر مرکزی سامسونگ ,  شرکت آرل ,  طراحی داخلی تبلیغات ، طراحی تبلیغات ، طراحی پوستر
صبا نفت آرل بانک ملت کندوان ,  آرل مجری بانک کندوان ,  طراحی بانک ملت طراحی میز ، طراحی انواع میز


گروه معماران آرل

نشانی : تهران ، میرداماد ، میدان مادر ، خیابان بهروز ، کوچه چهارم ، پلاک ۶ ، واحد دوم شرقی
تلفن تماس : 02122901906
فکس : ۲۲۹۰۱۹۰۷
ایمیل : info@arel.ir

به شرکت آرل خوش آمدید.

معرفی شرکت معماری آرل
معرفی شرکت طراحی داخلی آرل


 


دسترسی به گالری گروه معماران آرل
شرکت معماری آرل کار خود را در زمینه مهندسی شهرسازی و طراحی منظر از سال 1383 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری ، طراحی داخلی و طراحی نما تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده مسابقات زیادی بوده است . شرکت طراحی داخلیآرل با بهره گیری از توان بالای هنری، علمی و فنی تیم طراحی- مهندسی دانش آموخته و آشنا به روشهای مدرن جهان و نیز برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و عمرانی توانسته فضاهایی متنوع و کارآمد در پروژه های تجاری، فرهنگی، مسکونی، صنعتی، اداری و ... ارائه دهد.

 
 صبا نفت
معماری

طراحی نما
 

پروژه های طراحی داخلی آرلدکوراسیون داخلی

ادرای
فضاهای فرهنگی
تجاری
مسکونی
شعب بانک
درمانی
محصولات ، طراحی انواع میز ، سفارش طراحی میز

محصولات

پرده کرکره
کاغذ دیواری
پارتیشن
 
تبلیغات ، طراحی تبلیغات ، گالری تبلیغات

تبلیغات

تجاری
طراحی پوستر
غرفه نمایشگاهی
 

فعالیت های فرهنگی آرل


خانه نو مبارک

برنامه خانه نو مبارک
پخش از شبکه 2 سیما
پنج شنبه ها ساعت 19

معماری - طراحی داخلی - دکوراسیون داخلی

جشنواره عکاسی بافت تاریخی تهران

جشنواره عکاسی بافت تاریخی تهران
اردیبهشت و خرداد 1392

پروژه های آرل


ساختمان صبا نفت

شرکت آرل برنده مسابقه طراحی مجتمع بهاران
کار فرما : صبا نفت
موقعیت : میدان آرژانتین - وزرا
گروه طراحی : گروه معماران آرل
استفاده از نور و دید مناسب به وسیله سازه ای و نیمه شفاف ایجاد نمایی جذاب و مهیج به شکلی که ارزش های مفهومی بنا از جمله نور و دید را مغشوش نسازد مهم ترین هدف طراحی در این پروژه بوده است.


شرکت آرل برنده ی مسابقه ی طراحی برج های مسکونی آفتاب

شرکت آرل برنده ی مسابقه ی طراحی برج های مسکونی آفتاب
 
موقعیت : تهران، ایران
سال : سال 1393
مساحت : 50000 متر مربع

مسابقه ی طراحی ساختمان های مسکونی آفتاب(صبا 12)، در زمستان سال 1392 برگزار شد. اسامی داوران  این مسابقه به شرح زیر است:
1- آقای دکتر هاشم هاشم نژاد(استاد دانشکده معماری دانشگاه علم و صنعت ایران و رئیس اسبق دانشکده)
2- آقای دکتر محسن فیضی(استاد دانشکده معماری علم و صنعت ایران و رئیس اسبق دانشکده)

 
طراحی داخلی موزه ملی، دکوراسیون داخلی دوره اسلامی

طراحی و اجرای موزه ملی ایران دوره اسلامی

موقعیت : تهران ، ابتدای خیابان 30 تیر
مساحت : 1700 متر مربع
سال : 1387


طراحی و اجرای دفتر کار گروه مهد سرمایه گذاری خاورمیانه
 
طراحی داخلی دفترکار گروه مهد سرمایه گذاری خاورمیانه

تیم طراحی آرل در طراحی دفتر کار مدیر عمل و اتاق جلسات آن و سالن کنفرانس گروه مهد سرمایه گذاری خاورمیانه، با نکات زیر روبرو بود:
الف: ساختمان بازسازی شده بود و امکان تغییر در نورپردازی عمومی، رنگ کف، در و قرنیز وجود نداشت. 
ب : تاکید کارفرما بر کیفیت و آرادی عمل طراح در طراحی دکوراسیون داخلی


طراحی نما

طراحی و اجرای نما توسط شرکت آرل
 
در زمان وارد شدن به ساختمان اولین چیزی که چشم آدمی را به خود جلب می کند نمای ساختمان است ، نمای ساختمان تاثیر بسزایی در تلقی و برداشت اشخاص از کیفیت و نوع ساخت پروژه شما دارد یک طراحی و اجرای جذاب و با کیفیت در ظاهر ساختمان شما می تواند اثری شاخص و به یاد ماندنی را در ذهن بیننده تداعی کند.
برای مشاهده کارهای بیشتر در زمینه طراحی نما با ما همراه باشید.

Web Statistics
Design and Development By AKO